10 vietų, kurias privalu pamatyti Paryžiuje

Sakyti, kad Paryžius yra meilės miestas – gana banalu. Sakyti, kad tai gražiausia vieta pasaulyje – ambicinga. Sakyti, kad tai meno ir architektūros šedevrų meka – tiesiog fakto patvirtinimas. Apie Paryžių galima kalbėti, rašyti daug, tačiau tai niekada neatstos apsilankymo čia. Tai miestas, kuris pakerės jame tvyrančia magiška atmosfera, didingais statiniais, jaukiomis kavinukėmis bei itin stilingais žmonėmis. Šį kartą norėtume nors mintimis Jus perkelti į neabejotinai vieną įspūdingiausių Europos miestų – Paryžių bei duoti keletą idėjų, ką tiesiog būtina pamatyti lankantis šiame mieste.

 

Eifelio bokštas

Eifelio bokštas yra vienas ryškiausių Paryžiaus simbolių, pastatytas iš geležies ir betono, jis kartu yra ir vienas garsiausių statinių visame pasaulyje. Įdomus faktas, kad jis miesto simboliu tapo atsitiktinai. Jo architektas Gustavas Eifelis (kurio garbei bokštas ir buvo pavadintas) jį 1889-aisiais metais suprojektavo vykusios Pasaulinės parodos, skirtos 100-osioms Prancūzijos revoliucijos metinėms pažymėti. Bokštas sukonstruotas iš metalo ir betono, turėjo stovėti tik 20 metų, o vėliau jį buvo rengiamasi išmontuoti ir tiesiog parduoti į metalo laužą. Ir patys prancūzai jį ne iš karto priėmė, ilgą laiką buvo kalbama, kad jis tiesiog bjauroja miestą. O šiai dienai tai vienas pačių lankomiausių statinių pasaulyje, kuris neatsiejamas nuo šio miesto bei sunkai rastumėte atviruką, kuriame yra Paryžius, bet nėra šio bokšto.

 

Triumfo arka

Ne mažiau už Eifelio bokštą žinomas ir kitas architektūrinis šedevras – Triumfo arka, stovinti Šarlio de Golio aikštėje, Eliziejaus laukų pakraštyje. Šis statinys skirtas pagerbti kovotojams už Prancūziją, statytas dar Napoleono įsakymu ir ant jo galima pamatyti išvardintus visus kovotus karus bei jų generolų vardus. Vis dėlto Napoleonas šios arkos užbaigtos taip ir nešvydo, mat vos pradėjus jos statymo darbus – jis buvo ištremtas iš Prancūzijos. Ši arka yra pati didžiausia iš visų panašaus pobudžio arkų pasaulyje. Viduje yra įrengtas muziejus, viršuje yra įrengta apžvalgos aikštelė, o apačioje yra nežinomo kareivio, žuvusio per permąjį pasaulinį karą kapas, ant kurio dega amžinoji ugnis.

 

Meilės siena

Kaip meilės miestas gali būti be su meile susijusio simbolio. Štai Paryžiuje, Monmarto rajone yra iškilusi „meilės siena“ , kuri simbolizuoja taiką, ramybę bei amžiną meilės jausmą. Tai 40 kvadratinių metrų siena, sudaryta iš 612 emaliu dengtų plytelių ir ant jų daugiau kaip 1000 kartų, 311-a skirtingų kalbų parašytas žodis „aš tave myliu“, bei gausu raudonos spalvos potėpių, kurie simbolizuoja sudužusios širdies bandymą vėl susijungti.

kelionė į paryžių

Dievo motinos katedra

Dievo motinos arba kitaip, Noterdamo katedra žymi visame pasaulyje. Tai vienas ryškiausių ankstyvojo gotikinio architektūros stiliaus pavyzdžių bei viena seniausių katedrų Prancūzijoje. Ji pradėta statyti 1163 metais ir statybos užtruko net 200 metų. Šią katedrą aprašė ir vienas garsiausių pasaulio rašytojų Viktoras Hugo savo romane „Paryžiaus katedra“, tad lankantis šiame mieste – tiesiog privalu aplankyti šį statinį.

Eliziejaus laukai

Tai viena svarbiausių Paryžiaus gatvių, kurios kiekvienas kampas spinduliuoja pabanga. Čia galima rasti pačias prabangiausias parduotuves, restoranus, kino teatrus bei žinoma, kaštonus, kurie jau tapo šios gatvės simboliu. Ši vieta niekada nemiega, visą parą galima čia rasti ką nuveikti, o jei ir ne – vien pasivaikščiojimas šia gatve suteikia nepaprasta malonumą. Gatvė neretai pavadinama ir „Rojaus gatve“, mat jos pavadinimas yra kilęs iš graikų mitologijoje žinomo Eliziejaus, kuris reiškė vietą, skirtą palaimintoms sieloms.

 

Luvras

Kiekvienas, net visiškai nieko nenutuokiantis apie meną – jums tikrai galės pasakyt, kas yra Luvras. Apie jį daug pasakoti neverta, tačiau bent kartą gyvenime jame apsilankyti ir didžiausių pasaulio menininkų darbus pamatyti privalėtų kiekvienas.Čia eksponuojama bevei 35000 eksponatų, tarp kurių yra net ir siekiančių priešistorę.

 

Didieji Invalidų rūmai

Tai didžiulis komplekas, kuris buvo pastatytas XVII amžiaus pabaigoje ir skirti karo suluošintiems kariams priglausti. Tai gana didelį plotą užimantis pastatų komplekas, su parkai ir laikomas vienu svarbiausių visuomeninių pastatų pasaulyje.

 

Sitės sala

Ši sala yra Senos upėje ir dažnai pavadinama Paryžiaus širdimi. Tai itin romantiška vieta, kurije ir yra įsikūrusi Dievo motinos katedra bei verta aplankyti ir čia esančius Teisingumo rūmus.

 

Monmartras

Mon martas tari Paryžiaus rajonas, kuris tiesiog alsuoja bohemijos dvasia. Apsilankius Paryžiuje, neapsilankyti šioje vietoje – tiesiog nuodėmė. Būtent čia yra žymusisi Mulen Ružo kabaretas, kuriae gimė šokis kankanas ir kuris taip žavėjo viename garsiasių miuziklų su Nikole Kidman. Čia yra ir kavinė, kurioje kavą pilstė Amelija iš filmo „Amelija iš Monmartro“. Apsilankius čia, tvyranti atmosfera abejingų nepaliks ir padės pajausti tikrąją Paryžiaus aurą.

 

Santarvės aikštė

Ši aikštė įrengta dar 1755 metais ir visą laiką užėmė gan svarbią vietą miesto istorijoje bei kultūriniame gyvenime. Pradžioje būtent šioje aikštėje stovėjpo giljotina ir būdavo vykdomos egzekucijos, bei savo galvos neteko Maria Antuanetė.

 

Ir tai tik keletas vietų, kurias galima aplankyti Paryžiuje. O tū vietų yra šimtai, keikvieas kampas gali atverti savo paslaptį, kiekviena gatvelė nuvesti į pasaką. Nebijokite paklaidžioti dar turistų neišmintais maršrutais, taip pajustite tikrąją miesto magiją ir kelionė taps nepamirštama

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *