Investavimas į bendrovių akcijas – ar tikrai verta?

Šiuo metu, investavimas į bendrovių leidžiamas akcijas yra bene pats populiariausias investavimo būdas pasaulyje. Iš vienos pusės, akcijos gali atnešti žymiai didesnę grąžą nei kitos investavimo priemonės, tačiau iš kitos pusės – akcijos taip pat yra ir vienas iš rizikingiausių užsiėmimų rinkoje. Taigi, ar tikrai verta pirkti šiuos vertybinius popierius ir tikėtis uždirbti? Apie tai pakalbėsime šiame straipsnyje.

Kas yra tos bendrovių leidžiamos akcijos?

Akcijos – tai nuosavybės vertybiniai popieriai, kurie garantuoja jų savininkui teisę į dalį bendrovės kapitalo. Įsigijus konkrečios bendrovės akcijų, jūs tampate vienu iš jos savininkų ir turite teisę gauti dalį bendrovės uždirbamo pelno bei dalyvauti pačiame bendrovės valdyme. Iš esmės, galima pasakyti, jog akcijų pirkimas yra investavimas į verslą, nes nusipirkus išsirinktos bendrovės akcijų, jūs tampate ir vienu iš verslo savininkų.

Bendrovės leidžia akcijas, norėdamos pritraukti daugiau lėšų veiklos plėtrai finansuoti. Akcinis kapitalas atlieka labai svarbų vaidmenį visoje ekonomikoje, kadangi verslą vykdančioms bendrovėms leidžia lengviau kurti turtą ir didinti turimą kapitalą. Dėka bendrovių leidžiamų akcijų, net ir nedideles finansines lėšas turintys investuotojai, gali tapti pačių didžiausių pasaulio bendrovių akcininkais.

Iš akcijų galima uždirbti dviem pagrindiniai būdais – gauti dividendus arba parduoti jas didesne kaina nei buvo pirktos. Dividendus dažniausiai moka rinkoje įsitvirtinusios ir stabiliai veikiančios bendrovės, kurios jau turi ganėtinai ribotas savo veiklos plėtros galimybes. Tuo tarpu jaunos ir spartų augimą demonstruojančios bendrovės, uždirbtą pelną yra linkusios reinvestuoti į savo veiklos plėtrą, todėl dividendu paprastai nemoka. Šiuo atveju galima uždirbti iš akcijos kainos padidėjimo ir parduoti jas brangiau nei buvo pirktos.

Kodėl į akcijas investuoti verta?

Nemažai investuotojų, kaip pagrindinę investavimo priemonę, renkasi būtent akcijas. Taip yra todėl, kad statistiškai, investavimas į akcijas gali atnešti žymiai didesnę investicinę grąžą nei kitos populiarios pinigų investavimo priemonės. Taigi, norint uždirbti daugiau nei vidutinis investuotojas, investuoti į akcijas apsimoka.

Taip pat bendrovių akcijos pasižymi ir itin dideliu likvidumu. Juk šiais technologijų laikais, prekyba akcijomis vyksta elektroninėje erdvėje, todėl vertybinių popierių biržos darbo metu, galima iš esmės bet kada nusipirkti arba parduoti turimas bendrovių akcijas. Prekyba akcijomis tapo prieinama net tik profesionaliems investuotojams, bet ir visiems to norintiems žmonėms.