Rūbai vaikams

Yra manančių, kad stilingai rengti vaikus – tuštybė. Tačiau juk geras skonis ir stiliaus pojūtis formuojamas jau nuo mažų dienų. Tad jei savo atžalą rengsite išskirtinai nuo pat vaikystės – padėsite jam formuoti savą estetikos pojūtį.

Rūbus vaikams reikia rinkti labai atsakingai, nes jų paskirtis nėra tik estetinė – jie turi sukurti kūnui tinkamiausią mikroklimatą. Rūbai privalo apsaugoti nuo šalčio bei kito aplinkos poveikio. Privalo būti patogūs, nevaržantys judesių – juk mažieji linkę nuolat judėti, negali nustygti vienoje vietoje. Taip pat svarbi savybė – pralaidumas orui, kad oda galėtų laisvai kvėpuoti. Atidžiai reikia įvertinti ir rūbų dekoro elementus: jie būtinai turi būti tvirtai prisiūti, kad vaikas negalėtų jų nuplėšti – nes mažesnio amžiaus vaikai yra linkę viską kišti į burną.

Itin populiarūs rūbai vaikams iš bambuko, nes ši medžiaga tinkamai sukurią idealų mikroklimatą: šildo, kai šalta ir atvirkščiai – vėsina, kai karšta. Taip pat labai puikiai išgarina drėgmę. Auginant bambukmedžius – nėra naudojami jokie chemikalai, tad iš šio audinio rūbai labai tinkami į alergijas linkusiems vaikams, nesudirgina odos. Taip pat bambuko pluoštas yra malonus ir patogus dėvėti – jis minkštas, švelnus. Labai puiki ir mamoms aktuali savybė – išskalbtas rūbas iš bambuko pluošto audinio džiūsta greičiau lyginant su kitomis medžiagomis.

Vaikams rekomenduojami rūbai iš EKO medvilnės. Ši medvilnė renkama rankomis, jai auginti nenaudojami pesticidai ir insekticidai.

Šiomis dienomis nereikia bijoti ir iš sintetinių audinių pagamintų rūbų. Ilgai buvo gajus mitas, kad vaikams siuvami rūbai turi būti tik iš natūralių medžiagų. Žinoma, natūralūs audiniai visada išlieka pranašesni, tačiau dabartinėmis technologijomis apdirbami sintetiniai pluoštai savo kokybe jau nebenusileidžia . Neretai juos ir lenkia: štai pavyzdžiui medvilnė itin mėgstama dėl savo savybės sugerti prakaitą, tačiau ji turi ir neigiamą pusę – lėčiau džiūsta, tai gali sukurti šlapio kompreso efektą ir vaikas lengvai peršals. O dabar gaminami poliesteriniai pluoštai lygiai taip pat gerai sugeria drėgmę, tačiau žymiai greičiau ją išgaruoja.

Rūbai turėtų būti lengvai nuvelkami ir užvelkami – nes mažieji yra linkę itin greitai juos susitepti, dėl to tenka dažnai keisti ir skalbti. Mamos turėtų iš karto atkreipti dėmesį ar nesudarys nepatogumų rūbų užsegimas. Pavyzdžiui visada geriau rinktis rūbus su spaustukais, nei sagutėmis, nes nors ir sagutės atrodo dailiai, jas atsegti ir užsegti užima nemažai laiko.

Spalvų ekspertai nenuvertina ir spalvos pasirinkimo svarbą. Labiausiai tinkama spalva vaikams laikoma žalia, nes ji puikiai tinka ir berniukams ir mergaitėms. Žydra spalva ramina vaiką, sukuria komforto pojūtį. Mėlyna dažnai laikoma berniukams skirta spalva, ji padeda išlaikyti pusiausvyrą, rožinė – skatina aktyviau formuotis moteriškas savybes, tokias kaip švelnumą atidumą. Balta spalva neutrali – ją rekomenduojama dėvėti tiek berniukams tiek ir mergaitėms, o štai juodos spalvos patariama vengti – ji sukuria neigiamas emocijas, gali skatinti neurozių atsiradimą ar vaiko uždarumą.

Mamos, rinkdamos rūbus, neišvengia klaidų. Viena dažniausiai pasitaikančių – rinkti rūbą ne pagal jo savybes, o iš karto galvoti apie tai, kad vaikas jį greitai išaugs. Norėdamos sutaupyti – mamos renkasi prastesnės kokybės rūbus. Dažnai iš karto pasirenkami ir dydžiu ar net keliais didesni – su mintimi, kad vaikas galės ilgiau jį nešioti. Bet toks rūbas yra nepatogus, jis neatrodo dailiai. Taip pat nereikėtų drausti vaikams patiems išsirinkti jam patinkantį rūbą. Žinoma, tėvai visada mano, kad jie išrinks geriausiai, bet vaikams nuo mažens formuojasi stiliaus ir estetikos suvokimas – tad vertėtų bent kartas nuo karto vaikui pačiam išsirinkti rūbą pagal savo nuožiūrą. Vaikų psichologai teigia, kad suteikdami vaikui pasirinkimo laisve – stiprinsite jo pasitikėjimą savimi.

Berniukams skirtose mados tendencijose pastaruoju metu itin populiarios įvairios kniedės, grandinėlės, spaustukai. Taip pat jau kone klasika tapo militaristinio stiliaus rūbai ar detalės. Populiarumo nepraranda aprangos akcentas, turintis ir praktinių savybių – petnešos. Jas galima rinktis įdomesnių spalvų ar medžiagų.

Mergaičių mada labai žaisminga, siūloma žaisti itin mergaitiškomis detalėmis, pavyzdžiui, stilingai atrodo balerinos tipo sijonėlis, derinamas su kitais rūbais. Žinoma – sijonas ir turėtų likti pagrindiniu akcentu, nes persistengiant – galima mergaitę pavesti princese iš teminio vakarėlio.

2015-aisiais metais pristatytose vaikų mados tendencijose vyrauja balta spalva: tiek berniukams tiek ir mergaitėms. Taip pat labai populiarūs bus visi mėlynos spalvos atspalviai: nuo šviesiai žydros iki gilios violetinės. Vasarą labai populiari bus jūros tematika: įvairūs dryžiai, juostelės ar inkaro simboliai.

Stilingai rengti vaikus, domėtis jų mados tendencijomis nėra laiko švaistymas. Mokėjimas tinkamai pasirinkti rūbus ir kreipti dėmesį į tai, kuo dėvi – nuo mažens suformuos gebėjimą tinkamai atrodyti, tvarkos pajautimą. Nuo mažens ugdomos šios savybės bus itin naudingos vaikui augant ir jau suaugus.


 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *