Modulinės statybos tendencijos Europoje

Modulinė statyba – tai statybos būdas, kai pastatai statomi ne statybvietėje iš modulių arba sekcijų, kurios vėliau gabenamos į statybvietę ir surenkamos. Šis statybos būdas pastaraisiais metais išpopuliarėjo dėl galimybės sutrumpinti statybos sąnaudas ir terminus, todėl yra patrauklus pasirinkimas įmonėms, norinčioms statyti naujus objektus.

Europoje modulinė statyba populiarėja komercinės ir gyvenamosios paskirties sektoriuose. Remiantis Europos modulinės statybos instituto (European Modular Building Institute) ataskaita, tikimasi, kad 2020-2027 m. modulinės statybos rinka Europoje augs 5,8 %. Ataskaitoje taip pat teigiama, kad 2019 m. modulinės statybos rinka Europoje buvo vertinama 5,6 mlrd. eurų.

Vienas iš pagrindinių modulinės statybos privalumų – galimybė sutrumpinti statybos terminus. Kadangi moduliai statomi ne statybvietėje, statybos procesą galima užbaigti tuo pačiu metu su statybvietės paruošimo darbais, todėl bendras statybų terminas sutrumpėja. Tai gali būti ypač naudinga įmonėms, kurioms reikia greitai išplėsti savo patalpas arba persikelti į naują vietą.

Modulinė statyba taip pat gali sumažinti statybos išlaidas. Kadangi moduliai statomi kontroliuojamoje aplinkoje, mažiau atliekų ir mažiau vėlavimų dėl oro sąlygų ar kitų išorinių veiksnių. Be to, naudojant standartizuotus modulius, gali sumažėti poreikis rengti individualų dizainą ir inžineriją, o tai dar labiau sumažina išlaidas.

Dar vienas modulinės statybos privalumas – jos lankstumas. Modulinius pastatus galima lengvai išplėsti ar pertvarkyti, kai keičiasi verslo poreikiai, todėl jie yra lengviau pritaikomi nei tradiciniai statybos metodai. Visus Jums reikalingus modulinius statinius Jūsų verslui rasite https://adapteo.lt/.

Nepaisant šių privalumų, su moduline statyba susiję ir tam tikri iššūkiai. Vienas iš pagrindinių iššūkių – specialios transportavimo ir montavimo įrangos poreikis, kuris gali padidinti bendrą projekto kainą. Be to, modulinė statyba gali netikti visų tipų pastatams ar vietoms, ypač toms, kuriose yra ribota prieiga ar ribota erdvė.

Apibendrinant galima teigti, kad modulinė statyba Europoje yra vis labiau populiarėjanti tendencija, teikianti didelę naudą įmonėms, siekiančioms sumažinti statybos išlaidas ir sutrumpinti terminus. Nors su šiuo statybos metodu susiję tam tikri iššūkiai, dėl jo privalumų daugeliui įmonių jis yra įtikinamas pasirinkimas. Modulinės statybos rinkai toliau augant, bus įdomu stebėti, kaip šis statybos būdas vystysis ir prisitaikys prie besikeičiančių Europos įmonių poreikių.