Ar galima filmus online žiūrėti legaliai?

filmai online

filmai onlineLietuvoje filmai online žiūrimi ypač dažnai. Gana didelė dalis Lietuvos interneto vartotojų renkasi jų žiūrėjimą vietoje lankymosi kino teatruose. Ekspertai tai įvardija yra opia problema, nes vis dėlto – tarp internete žiūrimų filmų yra nemaža dalis lietuviškų kūrinių. Daugelis žmonių skundžiasi, jog Lietuvos kino pramonė merdi, tačiau taip yra būtent dėl internete sudarytų galimybių filmus žiūrėti visiškai nemokamai. Kalba eina apie nelegaliai filmus internetu platinančius portalus. Tokių portalų yra ne vienas ir ne du – jų ypač daug ir kiekviename galima kūrinius žiūrėti beveik nemokamai. Žinoma, kai kurie portalai nustato narystės mokesčius arba leidžia žiūrėti filmus sumokant simbolinį mokestį. Kaip bebūtų, nei vienas sumokėtas centas tokiame portale neįkrenta į filmų kūrėjų kišenes.

Norint, jog Lietuvos kino pramonė plėstųsi, turi būti didesnis vartotojų palaikymas. Tas palaikymas turėtų pasireikšti tuo, jog visi filmai turėtų būti žiūrimi kino teatruose arba perkant diskus prekybos centruose ar kitose vietose. Vietoje to, dauguma vartotojų renkasi nelegalių filmų žiūrimą internete. Jeigu esate iš tų, kurie kas vakarą įsijungia filmus internete, tuomet reikėtų žinoti, kad jūs ne tik nepadedate lietuviškų filmų kūrėjams – jūs patys rizikuojate gauti nemažas baudas.

Ypač svarbu pabrėžti, kad nelegalius filmus žiūrintys vartotojai daro neteisėtą veiką. Už ją gali grėsit ne tik kompiuterinės įrangos konfiskavimas, bet ir didelės baudos. Ne tik filmų portalai rizikuoja publikuodami nelegalius kūrinius. Tiek pat rizikuoja ir juos žiūrintys žmonės. Tad, filmų žiūrėjimo įpročius reikėtų keisti bent jau dėl pačių saugumo, jeigu paskui nenorite leisti didžiulių sumų baudų mokėjimui.

Dauguma filmų portalų pateikia labai plačius filmų asortimentus, tačiau jeigu nesate labai išrankūs, tuomet reikėtų apsidairyti naujausios filmų platformose. Jose irgi pateikiamas gana nemažas asortimentas, o svarbiausia – kai kuriose vietose filmai publikuojami legaliai ir nemokamai. Tokią galimybę žiūrėti nemokamus filmus legaliai suteikia televizijos kanalai. Jų internetiniuose portaluose galite rasite nemažą filmų pasirinkimą. Aišku, ten publikuojami kiek senesni kūriniai, tačiau būtų naudingesnis pasirinkimas, nes niekuo nerizikuotumėte.