Ar vestuvių planavimas ir fotografavimas gali būti racionalus?

Vestuvių planavimas – ne vienas etapas, daugybė lapukų su telefonų numeriais ir sąrašas, kas jau įgyvendinta, o ko trūksta. Bet ar vestuvių planavimas gali būti racionalus? Nejaugi organizuojant tokią reikšmingą šventę lengva išlikti racionalumo kurse? Pavyzdžiui, ar vestuvių fotografas bus samdomas iš geriausiųjų ložės?

Protingas planavimas – nebūtinai vien tik taupumas

Kas yra racionalumas? Matematikoje vartojamas terminas „racionalusis skaičius“, bet mes ne apie tai. „Žmonių kalboje“ racionalu reiškia protinga. Kitaip tariant, jei vestuvių reikalus derinate racionaliai, vadinasi, tai darote apgalvotai, pasikliaudami protu. Bet reikalų nemažai, tad ir suklysti nesunku. Štai nuvykstate susitarti dėl torto, užsisakote, tik… dvigubai brangiau, nei tikėjotės. Arba vietoje kuklių dekoracijų prisireikia… nekuklių dekoracijų.

Pasitaiko visokių kraštutinumų. Lyg ir logiška vienur kitur pataupyti, tačiau protingas planavimas ir gobšus taupumas – skirtingi dalykai. Štai profesionalus vestuvių fotografas žino, kaip reikia fotografuoti, ir sukurs nepriekaištingą rezultatą. O jei leistumėtės į kompromisus ir pasamdytumėte žmogų, kuris „kartas nuo karto šį tą pafotografuoja“? Žinoma, sutaupytumėte, tačiau tikėtina, kad pasigailėtumėte. Kitaip tariant, kokybė kaunasi ringe prieš kainą. Arba pigu, arba kokybiška – teiginys, su kuriuo dažniausiai sutinkama. Vestuvių reikalai – ne išimtis. Ir nors ne visada brangiausias variantas pasirodo kaip puikiausias, bet svarstyklių padėtis pastačius kainą ir kokybę daugmaž aiški.

Poreikiai

Kiek kokia paslauga kainuos, priklausys nuo įvairių veiksnių. Kur yra riba tarp racionalumo ir neadekvataus išlaidavimo, sunku pasakyti. Pavyzdžiui, kai kam fotografavimas dronu atrodo labai patrauklus variantas, o kiti, tikėtina, ieško konservatyvesnių fotografavimo paslaugų.

O koks vestuvių fotografas jums atrodo tinkamiausias kandidatas šventės nuotraukoms daryti? Nuspręsite turbūt ne iš karto. Susisieksite, susitiksite, aptarsite… Nes objektas – ne šiaip kokia nuotrauką, kurią padaryti užtruktų porą sekundžių. Objektas – vestuvių nuotraukos.

Kokią fotosesijos temą rinktis? Ar vestuvių fotografijos srityje dirbantis asmuo pateisins lūkesčius? Kokios papildomos sąlygos? Klausimų daug, tikrai gerokai daugiau nei šie trys. Bet juk ir vestuvės nėra maža šventė, tad ir dėmesio atitinkamai skiriama.