Bidė pasirinkimo, montavimo ir pritaikymo galimybės

Pirmą kartą bidė – kaip papildomos asmeninės higienos sprendimas moterims – buvo pristatytas Prancūzijoje XVIII amžiaus pradžioje. Nors Lietuvoje ši įranga vertinama gana skeptiškai, daugelyje pasaulio valstybių bidė jau tapo neatskiriama vonios kambario dalimi. Kalbant apibendrintai, bidė yra lyg nedidelis praustuvas, ant kurio atsisėdama nusiprausti pasinaudojus tualetu.

 

Apie bidė gamybos ir panaudojimo sprendimus

Nuo XVIII amžiaus bidė gerokai ištobulėjo ir šiandien stebina savo plačiomis dizaino, formų ir spalvų galimybėmis. Paprastai įranga gaminama iš keramikos, turi vandens maišytuvą, leidžiantį reguliuoti vandens srovės stiprumą, temperatūrą ir kryptį. Kaip ir kita vonios kambario įranga, bidė prisitaiko prie įvairiausių interjero sprendimų, puikiai atrodo tiek moderniame, tiek klasikiniame interjere.

Lietuvoje bidė montavimas atliekamas gana retai. Manoma, kad paprastai dėl to, kad ši vonios kambario įranga mūsų šalyje dar suvokiama kaip gana naujas išradimas, todėl ne visi žmonės žino, kam ji naudojama arba, priešingai, mano kad šis prietaisas naudojamas vien asmeninei higienai, nors be pagrindinės savo funkcijos bidė puikiai tarnauja ir kaip neaukšta vonelė plaunant kojas, maudant augintinius ar pan.

 

Apie bidė montavimą ir pasirinkimo galimybes

Paprastai bidė įrengimui pasirenkama vieta šalia tualeto. Kaip ir bet kuri kita vonios kambario įranga, bidė turėtų derėti prie bendros interjero vizijos ir tapti struktūruota vonios kambario dalimi. Pirkėjai gali laisvai rinktis ne tik bidė dizainą, formą ar spalvą, bet ir bidė čiaupus bei jų rankenas. Renkantis įrangą reikia apsispręsti ir dėl joje naudojamų purkštukų, pvz., nors paprastai bidė montuojami vertikalūs purkštukai, kai kuriuose modeliuose vis dažniau įrengiami ir horizontalūs purkštukai, kurie gali būti tiek fiksuoti, tiek judantys.

Bidė montavimas sąlyginai nėra sudėtingas procesas, labai panašus į praustuvo įrengimą, naudojant nutekamąjį, karšto bei šalto vandens vamzdžius. Priklausomai nuo jūsų norų, nutekamasis vamzdis gali būti nutiestas per sieną arba visi vamzdynai gali būti montuojami po grindimis. Kaip ir unitazą, bidė galima statyti ant žemės arba kabinti ant sienos.

Rinkdamiesi bidė, turėtumėte iš anksto nuspręsti, kiek galėsite šiam pirkiniui išleisti. Žinoma, rinkoje palankiai vertinamas prekės ženklas pareikalaus didesnių išlaidų, tačiau jūs būsite tikri, kad gaunate kokybišką ir ilgaamžę įrangą. Apskritai, bidė vis dar yra laikoma prabangos preke, todėl daugelis ekonominės klasės santechniką siūlančių gamintojų bidė negamina.