Drabužiai mergaitėms – kodėl rožiniai?

drabužiai mergaitėms

drabužiai mergaitėmsDrabužiai mergaitėms ir berniukams šiais parduotuvių gausos ir interneto laikais yra lengvai randamas pirkinys. Tačiau pirkėjai sąmoningi ir neskuba pirkti bet ko. O kartais kyla įdomių klausimų. Pavyzdžiui, vyrauja tendencija, kad drabužiai mergaitėms – rožiniai. Kodėl taip yra?

Nuomonės nėra vienpusės

Kai kurie dalykai pritraukia daug radikalių nuomonių. Tačiau drabužiai mergaitėms aptariami kitaip – draugiškiau. Tai ne geopolitiniai klausimai, bet ne ką menkesnės svarbos.

Paskaitinėjus mamų forumus ima aiškėti, kad spalvų pasirinkimas – gana laisvas. Neapsiribojama vien rausva ar kitokia spalva. Ir tai puiku. Malonu, kai nesipykstama, kai bičiuliškai diskutuojama, dalijamasi nuomonėmis, bet nesistengiama savo įsitikinimų traktuoti kaip faktų.

Anksčiau ir dabar

Dabar vaikiškų drabužėlių pasiūla plati, aprangos dizainas įvairus. O ką gi rodo istorija? Atskleidžiama, kad rožinė spalva mergaičių aprangoje išpopuliarėjo ne taip ir seniai – praėjusio amžiaus pradžioje. Aišku, tas „neseniai“ – sąlyginė sąvoka. Tačiau vertinant iš istorinės prizmės tai palyginti neilgas laikotarpis.

Gilinantis į šią temą prieinama prie krikščionybės diskurso. Atrandama įdomios informacijos, kad su moterimis anksčiau sieta mėlyna spalva. O ši, kaip žinote, dabar dažniausiai priskiriama berniukams.

Estetika

Jeigu laikytumėmės šių dienų ir bandytume paaiškinti rausvos spalvos pasirinkimą nesileisdami į senesnius laikus, tai tikriausiai pasakytume vieną žodį – gražu. Aprangos dizaineriai, siuvėjai turi skonį ir perteikia sumąstytus sprendimus. Rožinė pasirodo kaip estetiška, o kadangi dar ir pageidaujama, vadinasi, siūti šios spalvos drabužius verta dėl paklausos.

Rinkodara ir ekonomika

Nemažas vaidmuo tenka ir rinkodarai bei ekonomikai. Ką tik minėta paklausa lemia ir pasiūlą, o šią sustiprinti gali tinkamai pasirinktos rinkodaros ir reklamos priemonės. Juk drabužiai mergaitėms – prekė. Kaip ir bet kokie kiti drabužiai, jie atitinka rinkos dėsnius.

Klausimai ir atsakymai

Kaip jau supratote, yra ne vienas atsakymas į klausimą, kodėl dažna mergaitiškų drabužių spalva būtent rausva,. Visgi atskiri atsakymai nenupiešia aiškaus paveikslo. Visos priežastys sukimba kaip dalys – istorinė perspektyva, dizainas, ekonominiai veiksniai, rinkodara… O kaip bus po kelių šimtų metų? Kažin ar kas drįstų spėti.