Elektroninės svarstyklės: pagrindinė informacija apie jas

Elektronines svarstykles

Beveik visose gyvenimo situacijose jau atsisakoma mechaninių svarstyklių. Vietoje jų prekybininkai, kulinarai, juvelyrai, laboratorijų darbuotojai ar tiesiog savo svorį nuolat prižiūrintys žmonės renkasi elektronines svarstykles.

Elektroninių svarstyklių pagrindinės sudedamosios dalys yra svorio daviklis bei svorio indikatorius. Svorio daviklį sudaro metalinis korpusas, kuriame yra sumontuotas elementas, iš kurio signalas perduodamas į svorio indikatorių. Veikiamas išorinių jėgų (tam tikros masės) svorio daviklis nežymiai deformuojasi ir priklausomai nuo šios deformacijos kinta elektrinis signalas perduodamas į indikatorių. Svorio indikatorius elektrinį signalą konvertuoja į svarstyklių vartotojui suprantamą išraišką, pavyzdžiui,  g, kg, t, lb, kN.

Elektroninių svarstyklių yra įvairiausių rūšių: laboratorinių virtuvinių,  stalinių,  vienetų skaičiavimo,  juvelyrinių, paletinių, medicininių,  veterinarinių ir kitų, tačiau labiausiai žinomos ir perkamos yra vonios bei prekybinės svarstyklės.

Elektroninės vonios svarstyklės šiuolaikinių technologijų dėka tampa vis įvairesnėmis. Didžioji dalis svarstyklių matuoja ne tik svorį, bet ir kūno riebalų bei skysčių procentą, o taip pat perspėja apie viršytą svorį. Turėdami tokias svarstykles galėsite kasdien stebėti savo kūno pokyčius. Jei norite tik stebėti svorį, jums tik paprastesnės svarstyklės, jei domina ir riebalų, skysčių, kaulų, raumenų masė, norite apskaičiuoti dienos kalorijas – rinkitės sudėtingesnes svarstykles. Kai kurios svarstyklės turi Bluetooth technologiją, kurios dėka galėsite į kompiuterį ar telefoną perkelti svarstyklėmis užfiksuotus duomenis.

Tuo tarpu greitam produktų svėrimui prekyvietėse reikalingos kokybiškos prekybinės svarstyklės. Elektroninės svarstyklės – tai įrenginiai, skirti ne tik darbui prekyboje, bet ir greitam produktų svėrimui maisto įmonėse ar sandėliuose. Elektroninės prekybinės svarstyklės yra ypatingos tuo, kad dauguma jų turi ir kainos skaičiavimo funkciją. Dėl šios priežasties jos naudojamos išskirtinai maisto prekių parduotuvėse ir prekybos centruose. Šiuolaikinės svarstyklės – tai universalūs įrenginiai, prekyboje naudingi ne tik dėl savo tikslumo, bet ir nepriekaištingo suderinamumo su ištisa kompiuterizuota kasos sistema, kuri užtikrina precizišką skaičiavimą, sklandų ir netrikdomą kasininko darbą, bei efektyvų aptarnavimą.

Elektroninės svarstyklės palengvina tiek įvairių profesijų atstovų darbą, tiek kasdienę veiklą. Jų tikslūs parodymai leidžia išvengti bet kokios klaidos galimybės.

Parašykite komentarą