Į KĄ REIKIA ATKREIPTI DĖMESĮ PERKANT PLAUTUVES?

Rinkdamiesi plautuvę ieškome tokios, kuri būtų patvari ir galėtų ilgai tarnauti, o tai labai priklauso nuo medžiagos, iš kurios ji pagaminta. Idealus variantas, kai plautuvė nebijo nei mechaninio, nei cheminio poveikio ir dar gerai atrodo. Europoje pačios populiariausios plautuvės būna gaminamos iš nerūdijančio plieno, keramikos ir granito.

Ką gero galima pasakyti apie nerūdijančio plieno plautuves?

Plautuvės iš nerūdijančio plieno yra neišpasakytai patvarios, jos nebijo nei smūgių, nei įbrėžimų, nei temperatūros svyravimo, agresyvių cheminių plovimo priemonių. Šio tipo plautuvėse yra daug chromo ir nikelio, todėl jose praktiškai krisdami nedūžta indai, nes šios medžiagos pasižymi elastingumu. Plieninis paviršius neturi porų, todėl plautuvėn neįsigeria spalvoti skysčiai. Tokias plautuves lengva valyti, be to, jos nėra sunkios.

Kuo patrauklios yra plautuvės pagamintos iš granito?

Šio tipo plautuvės yra sudarytos iš 80 procentų natūralaus granito, likusioji dalis – iš akrilo. Dėl pastarosios medžiagos lankstumo į plautuvę krentantis indas nedūžta. Granitinės plautuvės yra kietos ir atsparios paviršiaus subraižymui. Jeigu vandenyje daug kalkių, laikui bėgant jos susikaupia ant granitinio paviršiaus, tačiau tai ne bėda. Kalkes lengvai galima pašalinti actu, citrinos rūgšties tirpalu ar kitomis nukalkinimui skirtomis priemonėmis.

Kokiomis savybėmis pasižymi keramikinės plautuvės?

Šių plautuvių paviršius garsėja kietumu ir tvirtumu, kai kurioms jis būna ir blizgus. Jis taip pat, kaip ir plautuvių pagamintų iš kitų medžiagų, nebijo aštrių daiktų, nes yra nesubraižomas. Daug kas priklauso nuo plautuvės dydžio ir formos. Keraminių plautuvių formos būna pačios įvairiausios: klasikinės kvadratinės, apskritos, arba pailgo stačiakampio, todėl jas nesunku pritaikyti prie bendro virtuvės baldų stiliaus ir dizaino.

Kaip pastebi virtuvėse triūsiančios šeimininkės, apvalios formos plautuves, nesvarbu iš kokios medžiagos jos būtų pagamintos, lengviau išvalyti nei kampuotas. Pasak virtuvės karalienių arba karalių, labai svarbu ir tai, kad plautuvė būtų kuo didesnė, nes tik didelėje yra patogu pamerkti, o paskui ir išplauti pridegusias kepimo skardas, košės ar riebalų likučiais aplipusius didelius puodus, šutintuvus, keptuves ir pan.