Įsigiję šunį, būtinai tinkamai juo pasirūpinkite

Sunu veislynai

Galbūt ne kartą pastebėjote, kad kai kurie lauke vedžiojami šunys būna labai nepaklusnūs. Tokiais atvejais atrodo, kad ne šeimininkas išvedė savo augintinį pasivaikščioti, o priešingai – šuo išvedė šeimininką. Ir tai yra pakankamai dažna problema, su kuria susiduria šunų augintojai. Be abejo, šiuo atveju jokiu būdu nereikėtų kaltinti šuns – jis nėra kaltas dėl to, kad jo tinkamai laiku neišdresavo šeimininkas. Todėl būtina suprasti, kad dresūra yra būtina, jei norite, kad jūsų šuo paklustų ir elgtųsi taip, kaip to tikitės jūs ir aplinkiniai.

Žinoma, visuomet yra paprasčiausia įsigyti šunį ir vos dešimčiai ar penkiolikai minučių keletą kartų per dieną išvesti jį pasivaikščioti į lauką. Tačiau, kaip bebūtų gaila, tai paprasta tik šuns šeimininkui. Toks gyvenimo būdas jūsų augintiniui gali būti pražūtingas. Ilgainiui jis praras savo turėtas savybes, taps vangus, praras energiją, bus blogos nuotaikos ir kils rizika susirgti įvairiomis ligomis. Todėl jei įsigyjate šunį, turite jausti didelę atsakomybę ir norą, kad jūsų augintinis gyventų pilnavertį ir sveiką gyvenimą.

Jei iki šiol jums niekada nebuvo tekę auginti šuns, suprantama, kad galite turėti nemažai klausimų, t.y. nuo šuns veislės pasirinkimo, iki kasdienės augintinio priežiūros. Norintiems auginti šunį, apie kurio giminės istoriją žinotumėte bene viską, gali pagelbėti sunu veislynai. Įprastai tuomet, kai įsigyjate veislinį šunį, būna mažesnė rizika, kad jis sirgs tam tikromis ligomis, apie kurias kitu atveju nežinotumėte. Be to, daug metų veikiantys šunų veislynai taip pat užtikrina, kad augintiniai bus stabilios psichikos, todėl išvengsite daugybės galimų rūpesčių.

Augintinį įsigijus iš šios srities specialistų, taip pat visuomet sulauksite pagalbos, t.y. atsakymų į visus jums rūpimus klausimus. Būtinai išsiaiškinkite, kokį maistą rekomenduojama pasirinkti. Taip pat pasidomėkite apie skiepus, kailio priežiūrą, profilaktiką ir kt. Na, ir, žinoma, kaip jau buvo minėta – turite pasirūpinti ir reguliaria augintinio dresūra, kuri bus jūsų augintinio elgsenos pagrindas. Jei nežinote, kaip reikėtų tinkamai dresuoti, visuomet galite kreiptis į profesionalius šunų dresuotojus ir su jų pagalba išmokyti savo augintinį.