Ką pravartu žinoti apie IV?

veikla

veiklaSavarankiškos veiklos įregistravimas nėra toks sudėtingas procesas kaip gali atrodyti – daugelis galvoja, kad būtina iškart registruoti įmonę, bet situacija yra tokia, kad Lietuvoje yra sudarytos puikios sąlygos veikti be didesnių išlaidų. Individualios veiklos pažymą gauti yra paprasta – internetu jums reikia pateikti vieną formą ir dar tą pačią darbo dieną jau galite pradėti savo veiklą. Individuali veikla pagal pažymą yra dažniausiai pasirenkama dirbančių savarankiškai ar užsiimančių internetine prekyba. Veiklos mokesčiai yra labai maži, todėl net negalvokite, kad jums teks mokėti mokesčius nuo neuždirbtų pinigų – viskas sumokama tik tuomet, jeigu gaunate pelno. Nuo pelno ir yra skaičiuojami mokesčiai.

Pradedantys individualią veiklą dažnai turi įvairių klausimų, todėl galima juos žemiau iškart apibendrinti. Labiausiai reikia pabrėžti individualios veiklos apskaitą – ją vesti bus būtina. Jūsų apskaitą sudarys tik apskaitos žurnalas bei išrašomi apskaitos dokumentai – sąskaitos faktūros arba PVM sąskaitos faktūros. Jeigu jūs iš anksto nesiregistruosite PVM mokėtoju, tai jums reikės pildyti sąskaitas faktūras. Būtent jas ir teks registruoti apskaitos žurnale. Visus šiuos dokumentus galite pildyti pagal šabloną t.y. jums nėra būtina pirkti šiuos dokumentus blankų parduotuvėse – pagal VMI pateikiamus pavyzdžius galite atsispausdinti patys.

Ne ką mažiau svarbu paminėti tai, kad vedant apskaitą, būtina vadovautis ir taisyklėmis, kurios nurodytos mokesčių inspekcijos puslapyje. Jame yra aprašomi ir leidžiami atskaitymai. Pavyzdžiui, prie leidžiamų atskaitymų jokia greitoji paskola nėra priskiriama, todėl jos išlaidomis laikyti negalėsite. Visai kita situacija būtų jeigu jūs už tą paskolą pirktumėte tarkime – prekes, kurias vėliau parduosite. Tada jūs pirktas prekes galite įtraukti prie išlaidų.

Apskaitos vedimo metu neretai pardavėjams tenka atlikti inventorizaciją. Ji atliekama todėl, kad per mokestinius metus nesusikauptų dideli mokesčiai ir kad būtų galima perkelti prekių likutį į kitus metus. Pavyzdžiui, jeigu jūs visas prekes įtrauksite į šiuos metus ir jūsų pajamos bus minusinės, tada mokesčių nemokėtumėte, nes nebūtų nuo ko, bet kitais metais jūs jau turėtumėte mokėti didesnius mokesčius, nes tų pačių prekių antrą kartą negalėsite traukti prie išlaidų.

Parašykite komentarą