Kada valiutų kursai palankiausi emigrantams

Valiutų kursai

Valiutų kursaiVisiems gerai žinoma, kad Didžiojoje Britanijoje yra tūkstančiai lietuvių, čia gyvenančių, dirbančių ir uždirbančių. Vienas didesnių klausimų tiems, kurie uždirba ir pinigus vežasi juos į Lietuvą ar siunčia juos artimiesiems, yra kaip ir kada išsikeisti pinigus. Juk keičiant pinigus, valiutos kursas lemia tai, kiek pinigų pavyks gauti eurais ir kiek jų galėtume gauti kitą dieną, pasikeitus valiutos kursui. Tad ar protinga mintis yra iškart išsikeisti gautus svarus ir juos siųsti į Lietuvą? O gal geriau yra pinigus atsivežti svarais ir juos kurį laiką palaikyti, kol pasikeis valiutos kursas, tai yra, jūsų turimi svarai įgaus daugiau vertės kai keisite juos į eurus.

                  Stebėkite valiutų kursus. Kaip jie kinta, nuo ko priklauso? Ar svaro kursas paskutiniu metu auga ar krinta? O gal išlieka stabilus? Kaip pasaulyje vykstantys įvykiai gali paveikti svaro kursą ir jo kitimą? Galbūt artimiausiu metu galima prognozuoti svaro kilimą, vertės didėjimą? Ar jūs manote, kad visai neturite tame patirties ir negalite nė įsivaizduoti, kaip pakis svaro kursas Didžiajai Britanijai išstojus iš Europos sąjungos? Paklausinėkite draugų, kurie nusimano geriau. Taip pat nevenkite ir finansinių straipsnių, kuriuos rašo ekonomistai ir finansų ekspertai. Šie žmonės, išanalizavę pasaulyje vykstančius politinius įvykius ir kaip jie veikia šalių ekonomikas, neretai gali pasakyti, kaip artimiausius kelis mėnesius kis svaro ar bet kokios kitos valiutos kursas. Jei neturite išmanymo, pasitikėkite ekspertais ir galbūt jūs tikrai daug išlošite.

                  Jei turite tik vos kelis šimtus svarų, valiutų kursai jums gali ir nerūpėti. Yra tik nedidelė tikimybė, kad valiutos kursas artimiausiu metu drastiškai pasikeis. O jei kurso svyravimai nedideli, tuomet turėdami tokią nedidelę sumą pinigų nedaug ir laimėsite, tai yra, nebus didelio skirtumo, ar išsikeisite pinigus šiandien ar rytoj. Kitu atveju, jei turite didelę sumą pinigų, tuomet ir nedideli kurso svyravimai gali jums atnešti nemenkos naudos. Tokiu atveju geriau palaukti ir iškart nekeisti savo pinigų į eurus. Stebėkite valiutos kurso kitimą ir laukite geriausios progos. Beje, jei jau išsikeitėte savo pinigus, patartina toliau nebestebėti valiutos kursų, nes jei svaro kursas dar pakils, jūs tik nusiminsite, kad nepalaukėte dar kelių dienų. Taigi, jei jau išsikeitėte – puiku, o ateities nuspėti negalėjote, todėl padarėte viską, kaip galėjote geriausiai.