Kaip reikia atlikti tinklapio SEO?

seo

seoJeigu pradėjote domėtis SEO, tai tikrai neturėtumėte iškart pulti visų teorinių žinių pritaikyti praktikoje, ypač jeigu kalba eina apie pradžią. Daugelis pradedančiųjų daro milžinišką klaidą, kuomet viską pradeda nuo išorinės optimizacijos. Pirmiausia reikia pradėti nuo vidinio optimizacijos proceso, nes kitaip tinklapis gali kilti per daug lėtai. Jeigu norite optimizaciją paieškos sistemoms atlikti kuo greičiau, tai turėtumėte tiesiog tai pamiršti – optimizacijos darbai netrunka kelias dienas – jie gali trukti ir savaites ar net mėnesius, nes viskas priklauso nuo tinklapio konkurencingumo. Pradedant atlikti optimizaciją, pirmiausia siūloma dirbti ties turiniu, nes būtent jis yra vienas iš svarbiausių raktų į sėkmę.

Paieškos sistemas prižiūrintys algoritmai dažnai numuša tinklapių pozicijas žemyn dėl to, kad turinys yra menkavertis arba pažeidžiantis taisykles. Bene svarbiausias akcentas yra tas, jog kiekvienas turinys turi būti originalus t.y. jis negali būti nukopijuotas nuo kito tinklapio, nes kitaip jūsų svetainė gali smarkiai kristi žemyn. Pavyzdžiui, jeigu jūsų tinklapio turinys yra būtent straipsniai, tai jie turi būti originalūs ir nekopijuoti. Unikalus ir kokybiškas turinys yra vienas svarbiausių elementų, tad pradedant optimizaciją, būtinai pašalinkite iš savo tinklapio kopijuota turinį, nes jis jums tik pakenks.

Taip pat reikia atsižvelgti į pagrindines SEO taisykles, kuriose nurodoma, jog turinio struktūra turi atitikti standartus. Tai reiškia, kad minėtus straipsnius jums reikia rašyti pagal taisykles. Kiekviename straipsnyje turi būti paminėtas raktinis žodis, pagal kurį puslapis turės kilti paieškos sistemose. Pradžioje reikia jį paminėti tarp pirmų eilučių, geriausia būtų, jog tas raktinis terminas būtų paminėtas tarp pirmų 160 simbolių. Paskui tolygiai kiekvienoje pastraipoje galima įterpti antrinius raktinius žodžius. Be abejo, jūsų straipsnio pavadinime irgi turi būti paminėtas tas raktinis terminas, straipsnio nuorodoje – irgi.

Galiausiai, kai sutvarkius vidinę optimizaciją, toliau galite eiti prie išorinės. Tai nuorodų rinkimas. Tai yra bene svarbiausias darbas, kurį turite atlikti laikantis taisyklių, nes jeigu jų nesilaikysite, tai ateityje paieškos sistemos jums skirs nuobaudas ir tinklapis praras pasiektas pozicijas.