Kaip sutaupyti statantis namus?

statyti nama

Šiuolaikinių karkasinių namų statyba nėra itin brangi, tad daugelis žmonių džiaugiasi, kad tai bene vienintelė galimybė gyventi nuosavuose namuose. Juolab, A klasės namas tuo pačiu ir pigiai išlaikomas, tad pasistačius namus galima beveik visiškai pamiršti apie kokias nors išlaidas.

Tiesa, lietuviai yra taupūs žmonės ir visada stengiasi atrasti sferas, kur galima bent kiek sutaupyti. Tuo pačiu norisi, kad taupymas nepakenktų kokybei, tad labai svarbu įvertinti kriterijus, kuriuose galima taupyti ir kurie reikalauja tam tikro dydžio investicijos.

Projektuotojas + rangovas

Jeigu vienu metu naudositės kelių skirtingų profesionalų paslaugomis, kurie bendradarbiauja – tokiu atveju didesnė tikimybė, kad paslaugas gausite kur kas pigiau. Taigi, siūlome naudotis tos įmonės paslaugomis, kurios dirba ir rangovas, ir projektuotojas, ir dizaineris ir visi kiti specialistai, kurie Jums gali būti reikalingi norint galutinai pradėti gyventi nuosavuose namuose.

Tai puiki galimybė sutaupyti, tačiau dėlto kokybė visiškai nebus prastesnė.

Ieškokite ekonomiškų statybininkų arba kaip panaudoti visas detales?

Žinoma sutaupyti galima ir statant pačius namus. Daugelis statybininkų perka kur kas didesnį kiekį priemonių nei reikia. Žinoma, atrodo logiška, kadangi pritrūkus bus labai sunku gauti trūkstamą dalį. Tačiau tuo pačiu reikia nepamiršti, kad kartais priemonės perkamos per daug neapgalvotai ir vėliau tenka išmesti didelius kiekius daiktų, o kita prasme ir pinigų. Taigi, rekomenduojame apgalvoti, ar jūsų pasirinkta įmonė gerbs Jūsų piniginės turinį.

Vieno aukšto namas – geriausias pasirinkimas

Jeigu norite sutaupyti – tokiu atveju siūlome rinktis vieno aukšto namus, kadangi tai būdas sumažinti išlaidas skirtas statyboms. A klasės namas yra pigus vien dėl priemonių, tačiau tuo pačiu reikia įvertinti ir tai, kad vieno aukšto namukai visada pigesni nei dviejų. Nors, žinoma, karkasiniai namai gali būti ir dviejų aukštų. Paprasčiausiai žmonės rečiau tai renkasi.

Ar Jums reikia rūsio?

Rūsio įrengimas papildomai kainuoja nemažus pinigus, tad reikia apgalvoti, ar Jums tai yra tinkamas pasirinkimas. Žinoma, daugeliui žmonių rūsys reikalingas, kad jame būtų galima kurti katilinę ir laikyti pečių. Tačiau esant kitoms galimybėms – jas ir siūlome pasirinkti. Paprasčiausiai rūsio įrengimas gana brangus, tačiau tikrai ne toks svarbus, kaip kad gali parodyti.

Viena investicija – visam gyvenimui

Nepamirškite, kad namas yra skirtas visam gyvenimui, tad reikia atitinkamai skirti tokią investiciją, kuri tikrai būtų naudinga ir reikalinga. Juk nesinori, kad kartą pastatyti namai reikalautų dar daugiau išlaidų vėliau investuojant į jų priežiūrą arba bandant sutaisyti statybininkų paliktas problemas.

Pigus sklypas ir brangus namas

Jeigu labai pigiai sumokėjote už sklypą – nereikia labai daug investuoti į namą ir taip paprasčiausiai sulyginti skaičius, kurie Jums atrodo nelabai tinkamai.

Kiek kainuoja namo rėmai ir kiek įrengimas?

Skaičiuodami namo statybos kaštus nepamirškite, kad Jums reikalingas ir jo įrengimas. Taigi, vertindami savo biudžeto galimybes detaliai susiskirstykite, kokią pinigų sumą kam skirsite ir kiek galite sau leisti mokėti už vienas arba kitas paslaugas, už konkrečias prekes ir panašiai.