Kalvis – ne tik praeities profesija

kalvis

kalvisPastaruoju metu kalvių gaminiai yra pasirenkami vis dažniau, ir tai tikrai nekelia nuostabos – visada yra tikimasi, kad namai ir jų aplinka atrodys tikrai išskirtinai, tad verta pagalvoti apie tai, kaip būtų galima pasiekti patį geriausią rezultatą. Kalvis visada gali pasirūpinti, kad metalo gaminiai puoštų jūsų namus ir jų aplinką. Nors kartais yra manoma, kad kalvystė – tai praeities profesija, tačiau tai tikrai nėra tiesa. Šiuolaikiniai kalviai dirba su įvairiais metalais: plienu, variu, geležimi, žalvariu, auksu, sidabru, bronza.  Vis dėlto, prieš tūkstančius metų to kalviai dar negalėjo daryti, mat, įvairias medžiagas dar reikėjo „prisijaukinti“. Taigi, nuo ko viskas prasidėjo?

Maždaug prieš aštuonis tūkstančius metų buvo pradėta apdirbti auksą, o praėjus dar porai tūkstančių metų, pradėti gaminti gaminiai iš bronzos. Gana greitai buvo nuspręsta, kad į varį galima įmaišyti alavo ir cinko, ir tai leido sukurti naujus lydinius – bronzą ir žalvarį. Šie lydiniai yra kietesni už varį, tad buvo pritaikomi gaminant ginklus.

Kuo didesnis yra apdirbamų metalų pasirinkimas, tuo kalvis turi didesnes galimybes sukurti tam tikrus metalo gaminius. Kai buvo atrasti įvairūs lydiniai, kalviai galėjo gaminti įvairius metalo gaminius – buities įrankius, ginklus, taip pat ir įvairias skulptūras, kurios yra populiarios iki šių dienų. Kalvystė labiausiai vystėsi Graikų ir Romėnų valdymo periodu.

Jau XIII amžiuje buvo pradėtos steigti pirmosios profesinės gildijos, kuriose buvo dalintasi patirtimi bei įgūdžiais. Kalvystė ėmė tobulėti, gaminiai tapo dar įmantresni ir tikslesni. Penkioliktame amžiuje buvo pastatyta pirmoji aukštakrosnė, kuri buvo skirta greitesniam geležies apdirbimui. Tai suteikė galimybę apdirbti kur kas stambesnius gaminius. Tobulėjanti įranga rankų darbą padarė jau ne tokį svarbų, kalvystės amatas prarado savo svarbą.

Žinoma, kalvystė neišnyko iki šių dienų. Kalvis iki šiol gali pasiūlyti įvairius individualius dirbinius, kurie yra gaminami specialiai pagal užsakymus. Galimybių yra iš tiesų nemažai, tad visada bus galima atrasti geriausius pasirinkimus. Galite pasikonsultuoti su individualiai dirbančiais kalviais, ir jie tikrai galės atsakyti į visus jums kylančius klausimus.