Kas svarbu vystant verslą virtualioje erdvėje

maksi

Ar kada nors svajojote apie tai, kad jums visas pasaulis bus ranka pasiekiamas? Žinoma, kol kas tai yra tik svajonė, nes nukeliauti į bet kurį pasaulio kampelį, mes nors ir galime tačiau tai gali užtrukti itin daug laiko. Kita vertus, daugybės įvairiausių informacinių technologijų pagalba, mes galime pamatyti kaip atrodo daugybė šalių net neiškėlę kojos iš namų. Pasitelkę į pagalbą internetą mes galime stebėti laukinius gyvūnus savanoje realiu laiku arba saulėlydį Indijoje ir mums nereikia tam gaišti nei savo laiko, nei eikvoti pinigų. Žinoma, kad visa tai būtų įmanoma, technologijos turi vystytis didžiuliais tempais, tai kas mums ankščiau atrodė neįmanoma, dabar yra kasdieniška.

Vienas iš tokių „neįmanomybės“ pavyzdžių yra debesų technologijos. Jei ankščiau, visą informaciją turėdavome laikyti savo kompiuteryje arba įrašyti į kompaktinius diskus, tai dabar beveik visą skaitmeninę informaciją galime laikyti „debesyje“, o tiksliau įvairiausių kompanijų valdomuose serveriuose. Tiesa sakant, net internetiniai tinklalapiai, kuriais mes kiekvieną dieną naudojamės yra talpinami tokiuose pačiuose serveriuose, o dar įdomiau yra tai, kad ši paslauga yra išvystyta ir Lietuvoje. Taip, ši paslauga yra vadinama tinklalapių talpinimu. Serverių nuoma Lietuvoje yra itin populiari tarp tų žmonių, kurie turi savo internetines svetaines arba elektronines parduotuves, pvz., http://maksi.lt, kurių pagrindinė auditorija yra lietuviai. Žinoma, tinklalapį galima talpinti beveik bet, kurioje pasaulio šalyje, kurioje yra tiekiamos tokios paslaugos, tačiau tikėtina yra, kad tinklapis greičiau veiks jūsų vartotojams, jei talpinamas jis bus ten pat, kur yra jie patys.

Žinoma Lietuvoje galbūt ir nėra tokių gerai žinomų paslaugų teikėjų, kurių paslaugomis naudotųsi itin didžiulės kompanijos kaip Facebook ar Google, tačiau įprastam naudojimui, jokio skirtumo tai būtų elektroninė parduotuvė, naujienų portalas ar tiesiog paslaugas pristatantis puslapis, Lietuvoje veikiantys paslaugų teikėjai puikiai tiks. Dar geriau yra tai, kad jų kaina dažniausiai yra pakankamai konkurencinga ir todėl verslininkai iš Lietuvos gali gauti geros kokybės produktą už bene žemiausią kainą rinkoje.