Kuo skiriasi hamakas su kartele ir be kartelės?

hamakasVis mažiau lieka sodybų ir nuosavų namų kiemelių, kuriuose vasarą nekabėtų hamakas. Jei Jūsų kieme jo dar nėra, norime Jus įkvėpti noru įsigyti atpalaiduojančio poilsio vietelę.  Hamakas niekuomet nekabės tuščias, nes jis tiesiogtraukte traukia tiek suaugusius, tiek vaikus.

Renkantis hamaką susidursite su dilema – kurį modelį rinktis – su paskirstymo kartele ar be kartelės. Vizualiai šie abu hamakai lyg ir panašūs, tačiau pasigilinus jie skiriasi ir nemažai.

Tikrasis ir autentiškas hamakas, kuriame iki šiol miega daugelis Brazilijos gyventojų yra be kartelės. Jis patogus tuo, kad atsigulus į jį, jūsų kūno padėties neribos jokie suvaržymai. Hamakas be kartelės ypač patogus, jei rinksitės jį kuo didesnių matmenų – tokiu atveju galėsite gulėti, tiek išilgai, tiek įstrižai ir netgi – sėdėti lyg patogiame fotelyje.

Hamakas be kartelės daug saugesnis, jei jame leisite žaisti vaikams – netgi stipriai išsūpavus jis nepersivers, vaikas neiškris. Mažyliai ypač mėgsta įgriūti į hamaką ir apsigaubti juos, tarsi žirnis ankštyje ar kokonas. Nepamirškite hamake gulėti įstrižai – taip, kaip guli brazilai. Hamake gulint įstrižai, patogu ne tik snausti, bet ir skaityti knygą – jis„neužsidaro“ ir nepaslepia jūsų.

Tačiau nemaža dalis poilsiautojų pirmenybę teikia hamakui su kartele. Jis taip ta turi daug privalumų ir nuostabių savybių. Sodybų ir poilsiaviečių šeimininkai poilsio zonoms renkasi hamakus su kartele, nes jie puikiai estetiškai atrodo, sudaro tvarkingumo įspūdį ir ypač vertinami poilsiautojų, norinčių tolygiai įdegti. Taip taip – įdegis – didelis hamako su kartele privalumas. Toks hamakas palaiko įtemptą formą ir jame gulint, jūsų kūnas nebus tiek daug apgaubiamas ir paslepiamas nuo saulės, kaip kad būtų hamake be kartelės.

Renkantis hamaką su kartele būtinai atsižvelkite į jo audinio išmatavimus ir kokybę. Nesirinkite pigiausio varianto iš prekybos centro, nes tiesiog nusivilsite hamakais apskritai: bus sunku į jį įlipti, jame nepavyks atsipalaiduoti, nes nuolat laikysite lygsvarą ir nerimausite, jog apvirsite. Hamakas su kartele turėtų būti išaustas iš geros kokybės audinio, su pakankamu kiekiu gijų, pereinančių į tvirtas virves, kurios audimo metu užtvirtintos ant kartelės. Ypač bus patogus toks hamako su kartele variantas, kuriame medžiagos plotas didesnis, nei kartelės ilgis (tarkim, kartelė 90 cm ilgio, o audinio plotis 130 cm). Toks modelis jaukiai apgaubs, jame atsipalaiduosite daug ramiau.

Tad kokį hamaką rinktis – su kartele ar be jos, vieno atsakymo nėra. Lengviausiai optimalų būtent Jums modelį išsirinksite, įvertinę savo poilsio įpročius ir erdvę, kurioje kabės hamakas.

Parašykite komentarą