Nuoseklusis vertimas: kokie yra šio pasirinkimo privalumai bei trūkumai?

Nuoseklus vertimas

Nors vertimai šiandien yra daugeliui puikiai pažįstama sritis ir nemaža dalis žmonių labai dažnai naudojasi tokio pobūdžio paslaugomis, vis dėlto, reikia pastebėti, kad kai kurios vertimų  rūšys vis dar yra menkai pažįstamos. Taigi, dažnas, paklausta apie vienos ar kitos vertimų rūšies privalumus ar trūkumus, negalėtų įvardinti konkrečių savybių. Ne išimtis ir nuoseklus vertimas. Ar galėtumėte atsakyti į klausimą, kokie yra šio pasirinkimo privalumai bei trūkumai? Jei ne, tokiu atveju šis tekstas – kaip tik jums.Nuoseklus vertimas

Vienas pagrindinių šio pasirinkimo privalumų yra tas, kad nereikalinga jokia speciali įranga. Tam, kad būtų galima tinkamai atlikti kitų rūšių vertimus, prireikia papildomos įrangos,  o tai ne tik didina paslaugos kainą, bet ir sukelia tam tikrų nepatogumų. Tuo tarpu nuoseklusis vertimas – kur kas patogesnis sprendimas: jis ne tik leis sutaupyti bet ir išvengti papildomų nepatogumų. Be to,  tokio vertimo paslaugas siūlo didžioji dalis vertėjų, tad reikiamą specialistą surasti nebus sunku.

Vis dėlto, ne viskas yra taip paprasta, trūkumų taip pat yra. Visų pirma reikia pastebėti, kad nuoseklusis vertimas užima ne tiek jau ir mažai laiko. Taigi, kai kuriais atvejais nutinka taip, kad dėl šio vertimo reikalingumo, renginio trukmė pailgėja net dvigubai. Nė nereikia ir sakyti, tokios pakankamai solidžios renginio trukmės neatrodo patrauklios daugeliui dalyvių. Dar daugiau, neretai pasitaiko renginių, kuriuose dalyvauja žmonės, puikiai suprantant originalo kalbą. Taigi, belieka tik daryti išvadą, kad daliai renginio dalyvių vertimas apskritai nėra reikalingas. Tam tikru šio pasirinkimo trūkumu gali tapti ir tai, kad tuo atveju, jei planuojamas ilgos trukmės renginys, gali prireikti ne vieno, o dviejų vertimo profesionalų.

Taigi, apibendrinant galima tik pridurti, kad nuoseklusis vertimas turi ir privalumų, ir trūkumų, todėl ne visada paprasta nuspręsti, ar šis sprendimas yra geriausias. Kita vertus, būtina atsakingai įvertinti ir teigiamas, ir neigiamas šio pasirinkimo savybes, tada atsakymas ateis savaime. Be to, iškilus klausimams, visada galite kreiptis į pasirinktą vertimo biurą ir sužinoti atsakymą.