Odontologija – tai pagalba, kurios nereikia bijoti

sypsena

sypsena„Skauda dantį, bet pakentėsiu, gal praeis“ – iš pažiūros tai žodžiai, rodantys kantrybę. O iš tiesų jie gali lemti nepageidaujamas pasekmes. Juk laiku negydomas dantis – tai galimų problemų židinys. Todėl verčiau nebijoti ir neatidėlioti, o susisiekti su odontologijos specialistu.

Blogas ir geras scenarijus

Praėjo treji, o gal net penkeri metai nuo paskutinio apsilankymo pas dantų gydytoją? Išvis neprisimenate, kada buvote odontologo kabinete? Rodos, būtų galima teigti, kad tai puiku – jūsų dantys sveiki. Kita vertus, tai rodo ir priešingą dalyką… Jam aptarti reikia bent vienos pastraipos (pasitelksime pavyzdį):

Neatlikta profesionali burnos higiena. Ant dantų susikaupę daug apnašų. Tai tikras džiaugsmas bakterijoms. Ir štai koks vienas dantis jau gali būti pažeistas ėduonies, nors kol kas nejaučiama jokių simptomų. Bet ilgainiui tikėtinas ir danties praradimas.

O jeigu kas pusmetį ar bent kasmet užsukama į odontologijos kliniką, gerokai sumažinama tokių dalykų rizika. Profesionali burnos higiena – stiprus apsaugojimas nuo galimų problemų. Be to, jei apsilankoma laiku, tai ir kitos problemos pamatomos dar nespėjus joms įsismarkauti. Ir sutvarkomos.

Taigi, scenarijus gali būti blogesnis arba geresnis (o gal net labai geras, puikus). Patarimas nei sudėtingas, nei įmantrus, bet itin vertingas – nedelsti, neapleisti dantų, neignoruoti jautrumo, skausmo ar kitų simptomų.

Estetinis plombavimas

Pabrėžtina, kad kartais baiminamasi, jog „gydymas truks ilgai“, „reikės daug sumokėti“ ir pan. Vis dėlto pateiktume priešingą argumentą-pavyzdį. Štai jei nuskilo danties kampas, galbūt kirba nuojauta, kad teks rauti ir protezuoti? Nebūtinai. Tikėtina, kad pakaks estetinio plombavimo (jei danties likę daugiau nei pusė).

Į rūpimus klausimus, susijusius su estetiniu plombavimu, atsakys šios srities specialistai: https://odonteja.lt/estetinis-plombavimas/.

Minėtoji procedūra – vienas iš daugybės dalykų, leidžiančių suprasti, kad odontologija nėra tuščių žodžių menas. Tai sfera, kurioje, derinant patirtį ir modernią įrangą, kruopščiai išgydomi dantų negerumai.

Tiek estetinio plombavimo, tiek kitų procedūrų pavyzdžiai leidžia suvokti ir dar kai ką. Preciziškumo svarbą. Neretai norisi įterpti palyginimą su juvelyrinių dirbinių kūrimu, mat dėmesys skiriamas kiekvienam milimetrui. Dirbama vadovaujantis principu, kad reikšmingas kiekvienas milimetras. Reikalingas didžiulis tikslumas, antraip rezultatas būtų abejotinas. Tai juk ne žaidimas, todėl pastarojo scenarijaus nenori nei vienas žmogus, besikreipiantis į odontologus.

Čia derinami du pagrindiniai aspektai. Pirmasis – sveikata. Antrasis – estetika. Nei vienas neturi ir negali prieštarauti kitam. Nei vienas negali likti nuošalyje. Todėl visiems aktualu kreiptis į profesionalus, puikiai išmanančius savo darbą, nepriklausomai nuo to, koks gydymas reikalingas.

Pasitikėjimas

Dantų taisymo klausimus malonu patikėti asmenims, kuriais pasitikime. O kai reguliariai vykstame pasitikrinti, tai taip ir yra. Nereikia kaskart eiti vis į kitą kliniką, nes žinome, kad specialistai, kurių darbą jau įvertinome, yra pasiruošę patikrinti ir išgydyti dantis tikrai kokybiškai.

Kai kada būna ir taip, kad gydytojo kabinetas – visai šalia namų. Ir jeigu kokybė aukšta, toliau nebeieškoma. Bet pasitaiko ir atvejų, kai nesirenkama už šimto metrų veikianti klinika. Tad formuluotinas įdomus teiginys: atstumas – nors ir aktualus kriterijus, bet tikrai ne pats svarbiausias.

Pagalba

Odontologija yra pagalba. Ir tos pagalbos nereikia bijoti. Ji svarbi. Ji ne šiaip naudinga, o būtina. Ir ji teikiama profesionalų, tikrų savo srities specialistų, nuolat besistengiančių padėti ir žinančių, kaip tai padaryti.