Paskolos visiems užtraukia atsakomybę

paskolos visiems

paskolos visiemsLietuvoje greitos paskolos visiems yra it papildomas pajamų šaltinis kai kuriems žmonėms, bet neretai vartotojai pamiršta, kad tai nėra pajamos – tai yra įsipareigojimas, kurį būtina vykdyti laiku. Jeigu asmuo tokių įsipareigojimų nevykdo, tai tik laiko klausimas kada prasidės priverstinis skolų išieškojimas. Tai gana nemaloni procedūra, kurios metu vartotojai nukenčia tiek finansiškai, tiek ir psichologiškai. Priverstinis skolų išieškojimas vykdomas tuomet, jeigu asmuo pagal kredito sutartį nevykdo savo įsipareigojimų t.y. nemoka jokių įmokų. Imant greitąjį vartojimo kreditą būtina nuodugniai analizuoti kokios sąlygos keliamos sutartyje. Visi sutarties punktai turi būti kruopščiai išnagrinėti. Klysta tie, kurie galvoja, jog negrąžinus skolų bus galima išvengti atsakomybės – tiesiog kreditorius teisiniais keliais galės susigrąžinti savo pinigus.

Verta paminėti, kad skolų išieškojimo metu klientui nerimauti reikėtų ir dėl savo turimo turto. Tie kurie džiaugsmingai nusiteikę dėl išieškojimo dažniausiai galvoja, kad jie nieko prarasti negali, nes neva nieko kredito teikėjai neįkeitė paskolos suteikimo metu. Bet, kiekvienas klientas turi suvokti, kad visuomet yra tikimybė, jog turtas bus areštuotas net ir tuo atveju, jeigu imamas paprastas vartojimo kreditas be jokio turto įkeitimo. Kaip visa tai vyksta? Trumpai tariant, kuomet žmogus negrąžina skolos ar vėluoja mokėti įmokas, tai kredito teikėjas gali kreiptis į skolų išieškojimo partnerius arba tiesiai į teismą. Teismas yra tik kraštutinis atvejis, jeigu nepavyksta susitarti geruoju.

Teismas dažniausiai visuomet patenkina kreditorių prašymus išduoti vykdomuosius raštus dėl priverstinio skolų išieškojimo. Jeigu tas raštas bus išduotas ir jūsų atžvilgiu, tai tada ir gali kilti grėsmė prarasti turtą. Tas vykdomasis raštas įteikiamas antstoliui, o tada pastarasis jau areštuoja jūsų turtą – banko sąskaitas, uždeda laikinąsias apsaugos priemones turtui. Jeigu banko sąskaitose nėra pakankamai lėšų skolos dengimui ir asmuo negauna jokių pajamų, tai tada areštuotas turtas gali pereiti kreditoriui arba tiesiog jis bus parduodamas varžytinėse ir iš tų pinigų bus kompensuojami kreditoriaus patirti nuostoliai, kurie susidarė tuomet kai negrąžinote skolų. Būtina visuomet prisiimti atsakomybę.