Prieš perkant butą ar namą – verta pasinaudoti nuoma

Namų nuoma

Svarstote ar naudotis namų nuoma ar vis dėlto nuosavą namą būtų geriau įsigyti? Deja, bet į šį klausimą atsakymo nėra. Trumpiau tariant, kiekvienas vartotojas turi savitą nuomonę ir požiūrį, jau nekalbant apie tai, kad ir biudžetas kiekvienu atveju yra labai skirtingas. Kaip žinia, namų nuoma yra nepigi – ypač, jei namą norima nuomotis sostinėje. Tuo tarpu namo nuoma Kauno rajone ar tolimesnėse vietovėse gali būti kur kas pigesnė. Be abejo, nemaža dalis žmonių gali laikytis nuomonės, kad bet kuriuo atveju namą geriau įsigyti, mokant mėnesines įmokas bankui. Tačiau vėlgi, kai pirkinys yra labai didelis ir brangus, neretai bijoma, kad vienoks ar kitoks sprendimas bus nesėkmingas ir daugybę metų teks gyventi name, kuris iš tikrųjų neatitinka vartotojų lūkesčių. Ir, žinoma, tai yra pakankamai didelė problema – kartais, kai skubama įsigyti nekilnojamojo turto objektą, padaroma klaidų, t.y. tinkamai ir atidžiai neįvertinami visi svarbūs aspektai, todėl galiausiai įsigytu NT objektu nusiviliama. Kad taip nenutiktų, visų pirma ne vieną kartą reikėtų apgalvoti, o tik tuomet priimti galutinį sprendimą.

Kita vertus, namai nėra vieninteliai nekilnojamojo turto objektai, kuriuos renkasi šiuolaikiniai vartotojai. Nereikėtų pamiršti, kad populiariausi yra butai, esantys daugiabučiuose namuose. Turbūt kiekvienas supranta, kad šiandien didžioji dalis daugiabučių yra senos statybos (t.y. pastatyti sovietmečiu), todėl visiškai natūralu, jog vertinant bendras butų rinkos kainų tendencijas, matyti žemesnės kainos. Tačiau nereikėtų apsigauti – naujos statybos daugiabučiuose namuose esantys butai gali kainuoti net ir kur kas daugiau nei namai. Ir tai priklauso ne tik nuo statybos metų, bet ir nuo daugiabučio vietos. Kad viskas būtų paprasčiau, galima pateikti labai elementarų pavyzdį – butai Perkūnkiemio mikrorajone (Vilniaus mieste) ir butai Vilniaus senamiestyje kainuoja labai skirtingai. Kaina tokiu atveju gali skirtis du, tris ar netgi keturis kartus. Todėl vėlgi, kai renkatės, kokį būstą pirkti ar nuomotis, turite pagalvoti apie konkrečią vietą.

Be to, jei jus domina buto ar namo pirkimas, pravartu visų pirma išbandyti jų nuomą. Tai yra, bent kurį laiką pagyventi įvairiuose rajonuose esančiuose butuose ar nuosavuose namuose. Tai padeda susidaryti kur kas aiškesnę nuomonę, kuri bus paremta jūsų asmenine patirtimi. Egzistuoja labai daug skirtingų veiksnių, kurie turi tiesioginės įtakos mūsų gyvenimo kokybei, todėl į nekilnojamojo turto įsigijimą negalima žvelgti pro pirštus. Taip pat, kai norite priimti teisingą sprendimą, naudinga konsultuotis ir su šios srities profesionalais, kurie išmano nekilnojamojo turto rinką, žino joje vyraujančias tendencijas, gali įvertinti konkrečių NT objektų kainą ir kitus aspektus. Visa ši informacija yra aukso vertės, jei siekiate, kad jūsų investuoti pinigai nenueitų veltui. Taigi, belieka apgalvoti, koks nekilnojamojo turto objektas atitiktų jūsų keliamus reikalavimus.