Šiandieninė elektroninių knygų situacija

Kai rinkoje pasirodė elektroninės PDF knygos, labai didelė dalis žmonių manė, kad tai netaps populiarus vartotojų pasirinkimas – juk fizinio formato knygos gyvavo tūkstančius metų. Tačiau tokios prognozės nepasitvirtino, nes vos po vienerių metų geometrine progresija pasauliniu mastu ėmė augti elektroninių knygų pardavimų skaičius. Vartotojai suprato, kad tai yra patogesnis būdas skaityti, juolab, kad elektronines knygas galime turėti net ir mobiliajame telefone.

Žinoma, kai kurie vartotojai teigia, kad skaityti elektronines knygas yra nepatogu – varginamos akys. Tačiau ar tai yra tiesa? Viskas priklauso nuo to, kokį elektroninį ar kompiuterinį prietaisą pasirenkate PDF knygų skaitymui. Be abejo, jei knygas skaitysite savo nešiojamo ar stacionaraus kompiuterio ekrane, jūsų akys gali pavargti. Tačiau jei pasirinksite elektronines knygų skaitykles, kurios yra pritaikytos ilgam ir patogiam elektroninių knygų skaitymui, tokių nepatogumų išvengsite.

Taip pat labai svarbu pažymėti ir elektroninių knygų prieinamumą. Tuo atveju, kai skaitome fizines knygas, puikiai suprantama, kad jų įsigijimui turime skirti kur kas daugiau laiko. Tačiau kai kalbame apie elektronines knygas, nebelieka jokios būtinybės keliauti į fizinį knygyną – visas reikiamas knygas galime įsigyti internetu, jas atsisiunčiant į savo naudojamą kompiuterinį prietaisą. Šiandien galime rasti daug įvairių elektronines knygas siūlančių internetinių tinklalapių, todėl vartotojai turi didelę laisvę rinktis tai, kas geriausiai atitinka jų poreikius.

Be to, kiekvieną elektroninę knygą galime skaityti kur kas paprasčiau ir našiau. Įdomu, kaip? Elektroninio formato knygose galime naudotis informacijos paieška, keisti šriftą ir jo dydį, pabraukti patikusias vietas, užsirašyti mums aktualią informaciją, o prireikus – akimirksniu reikiamus duomenis rasti internete. Tai naujos kartos skaitymo būdas, kuris taupo mūsų laiką ir suteikia didesnį patogumą. Tai ypač aktualu moksleiviams, studentams, daug keliaujantiems ir skaitymą labai mėgstantiems žmonėms. Kai skaitome daug ir dažnai, susikaupia labai daug knygų, kurios užima laisvą vietą ir kaupia dulkes, todėl elektroninių knygų dėka tokių nepatogumų galime išvengti – visos mūsų knygos yra saugomos kompiuterinių prietaisų atmintyje. Taigi, turint tokias galimybes, kodėl gi reikėtų rinktis brangesnius ir laiką gaišinančius sprendimus?

Parašykite komentarą