Sportinė apranga bėgimui: ką pataria ekspertai?

sportinė apranga

sportinė aprangaBėgimas reikalauja puikaus fizinio pasirengimo ir tinkamai parinktos aprangos. Nors pastarasis aspektas daugeliui kelia šypseną, ekspertai sutinka – kokybiška sportinė apranga užtikrina gerą savijautą ir padeda siekti aukštesnių rezultatų. Netinkamai parinkti drabužiai ne tik neapsaugo nuo prakaitavimo, bet ir negali užtikrinti maksimalaus komforto jausmo.

Viena svarbiausių užduočių – tinkamo audinio pasirinkimas. Bene dažniausias klausimas, kurį kelia bėgikai – kokią medžiagą rinktis? Sintetiką ar medvilnę? Nors daugelis žmonių yra griežtai nusistatę prieš sintetiką, kaltindami ją nenatūralumu, ekspertai teigia, kad tai – geriausias pasirinkimas bėgimui ir aktyviam sportui. Medvilnė labai greitai sugeria prakaitą ir drėgmę, tačiau negali jos greitai ir efektyviai išgarinti, todėl sportuojantis asmuo apsunksta ir lieka šlapias iki pat treniruotės pabaigos. Tuo tarpu sintetinė sportinė apranga efektyviai išgarina drėgmę ir neleidžia kūnui sušlapti. Bėgikas jaučiasi lengvai ir laisvai, todėl gali siekti aukštesnių rezultatų. Galiausiai, sintetiniai rūbai maloniai priglunda prie kūno ir neleidžia daugintis mikroorganizmams, todėl puikiai tinka net ir jautriai bei alergiškai odai.

Bėgimas – puikus užsiėmimas, kviečiantis į lauką bet kokiomis oro sąlygomis. Žinoma, tai, kas tinka vasarai, netiks žiemai. Šaltuoju metų laiku turime skirti ypatingą dėmesį savo sveikatai ir rinktis šiltus drabužius. Šiuo atveju specialistai rekomenduoja laikytis drabužių sluoksniavimo sistemos, t. y. rinktis trijų sluoksnių aprangą. Visų pirma jums bus reikalingi šilti apatiniai drabužiai, tuomet – viduriniojo sluoksnio apranga, šildanti ir garinanti perteklinę drėgmę, galiausiai – viršutinio sluoksnio rūbai, apsaugantys nuo nemalonių aplinkos veiksnių. Visais atvejais sportinė apranga turi būti lengva ir nevaržanti bėgiko judesių. Čia vieną svarbiausių vaidmenų atlieka bėgimo striukė, reikalinga ne tik žiemos sezonui, bet ir lietingiems orams. Tokia striukė yra lengva ir patogi. Be to, su šiuo rūbu niekada neperkaisite. Tiesa, šiltasis metų laikas taip pat turi savų trūkumų. Bėgiodami vasarą, turite skirti ypatingą dėmesį bėgimo laikui ir vietai. Nebėgiokite tuo metu, kai saulė kaitina stipriausiai. Be to, reikėtų vengti atvirų vietų, kur gausite daug šilumos ir prarasite daug skysčių.

Bėgimas neatsiejamas nuo kokybiškų sportinių batelių pasirinkimo. Vasarai reikalingi sportbačiai, maksimaliai vėdinantys koją. Tokie bateliai yra labai lengvi ir turi kelias vėdinimo angas – viršutinėje bato dalyje ir pade. Be to, reikia pagalvoti apie sportines kojines, kurios neleidžia kojai judėti, efektyviai garina prakaitą ir nepritrina pūslių. Nors tokios kojinės yra kiek brangesnės, išleisti pinigai atsipirks su kaupu – bėgiodami jausitės lengvai ir patogiai, o pačios kojinės tarnaus visus metus.

 

 

Parašykite komentarą