Tinkamiausi įrankiai, kurie jums būtini

IrankiaiGyvenant mums nuolat prisireikia sutvarkyti gyvenamąją aplinką. Sutaisyti sugedusius daiktus arba sumontuoti naujus. Jei šiems darbams atlikti nenorite samdyti profesionalų, tuomet jums bus būtini įrankiai. Dažniausiai namuose naudojami elektriniai ir akumuliatoriniai įrankiai yra suktuvai-gręžtuvai, smūginiai gręžtuvai, siaurapjūkliai, perforatoriai ir multifunkciniai įrankiai. Dažniausiai turint šiuos penkis ar net keturis įrankius (patogiau turėti suktuvą-gręžtuvą ir perforatorių atskirai, bet taupesni žmonės tiesiog renkasi gerą smūginį gręžtuvą) atliksite daugumą taisymo, montavimo ir apdailos darbų lengviau ir paprasčiau. Visus šiuos įrankius Lietuvos rinkoje galima rasti tiek su akumuliatorinėmis baterijomis, tiek ir elektrinius. Žinoma, akumuliatoriniai įrankiai yra brangesni, bet taip pat jie yra patogesni ir su jais darbą atliksite lengviau.

Kalbant apie suktuvą-gręžtuvą turėtume paminėti, kad tai yra atsuktuvo atitikmuo, tik su žymiai daugiau galios. Su galingu suktuvu galėsite įgręžti varžtą net į kietą medį. Taip pat suktuvas padės jums greičiau surinkti baldus, įgręžti varžtus į įvairius paviršius tam, kad galėtumėte pakabinti kabliukus, veidrodžius, paveikslus, spinteles ir kitus reikiamus daiktus. Antras įrankis, kurį paminėjome yra smūginis gręžtuvas. Jis gali atlikti tą pačią funkciją kaip ir suktuvas-gręžtuvas, bet taip pat turi smūgiavimo funkciją, todėl su juo galėsite išgręžti skylę ir betone, taip praplėsdami savo galimybes. Šie įrankiai yra populiariausi ir juos turi daugelis žmonių. Na, o tie, kurie jų neturi, turi bent jau atsuktuvą, skirtą daliai tų pačių darbų atlikti.

Kitas paminėtas įrankis yra perforatorius. Jų yra kelios rūšys su mažesniais SDS-plus grąžtais ir didesniais SDS-max grąžtais. Buityje dažniau yra naudojami perforatoriai su SDS-plus grąžtais, nes SDS-max labiau skirti statyboms, didelių skylių kalimui ar net sienų griovimui. Perforatoriai dažniausiai turi tris funkcijas: gręžimo, gręžimo-kalimo (šias dvi funkcijas turi ir smūginiai gręžtuvai, tik jų smūgis yra kur kas silpnesnis nei perforatoriaus) ir vien kalimo funkciją, todėl padaryti skyles betone ar nuardyti mažą konstrukcijos dalį su tokiu įrankiu yra žymiai lengviau. Akumuliatoriniai perforatoriai, kaip ir kiti akumuliatoriniai įrankiai, yra žymiai brangesni už elektrinius, tad buitiniai vartotojai juos perka žymiai rečiau.

Siaurapjūkliai yra puikus pagalbininkas klojant laminatą ar atliekant kitus pjovimo darbus plonose medžiagose, kuriose reikia tikslumo, ir dėl to paprastas pjūklas tokioje situacijoje negali padėti. Naudodamiesi siaurapjūkliu jūs būsite tikri, kad pjūvį atlikote tiksliai. Be to, kaip ir visi įrankiai, siaurapjūklis labai palengvins ir pagreitins jūsų atliekamą darbą.

Paskutinis minėtas įrankis yra multifunkcinis įrankis, šie įrankiai yra universalūs pagalbininkai buityje, nes su jais galima atlikti ir smulkius pjovimo darbus, tokius kaip varžto ar vamzdžio nupjovimas. Tačiau taip pat jie puikiai tinka atlupti senoms plytelėms, kiliminei dangai ir kitiems panašiems dalykams. Kaip jau turbūt supratote, elektriniai ir akumuliatoriniai įrankiai labai palengvins jūsų buitį ir baldų surinkimas ar laminato klojimas taps ne sunkiu darbu, o smagiu užsiėmimu.