Vestuviniai žiedai: naujausi juvelyrų pasiūlymai ir mados tendencijos

vestuviniai žiedai

vestuviniai žiedaiNuo seniausių laikų vestuves lydi įvairūs mitai ir legendos. Turbūt daugiausiai simbolinių prasmių savyje talpina vestuviniai žiedai. Ne vieną šimtmetį minėtieji dirbiniai simbolizavo amžiną meilę ir nepertraukiamą mylimųjų ryšį. Archeologai tvirtina, kad jungtuvių žiedų mainymo tradicija siekia seniausius Antikos laikus.

Bėgant laikui keitėsi ne tik vestuviniai papročiai, bet ir žiedų dizaino sprendimai. Tiesa, jaunieji vis dar vertina klasikinio dizaino dirbinius – tobulo apskritimo aukso žiedus, kurių dizainas išsiskiria minimalistiniu stiliumi, t. y. žiedo paviršiuje nėra jokių raižinių ar ornamentų. Tokie žiedai nuo seno laikomi meilės, atsidavimo ir ištikimybės simboliu. Vestuvinis žiedas, neturintis nei pradžios, nei pabaigos, visam laikui sujungia dviejų žmonių gyvenimus ir neleidžia pamiršti duotų pažadų. Be to, negalima paneigti ir tokių žiedų praktiškumo – minimalistinio dizaino juvelyriniai dirbiniai netrukdo kasdieniams buities darbams, neplėšo drabužių ir nesivelia į plaukus.

Bėgant metams tradicinio dizaino papuošalai vis dažniau keičiami unikalių raštų juvelyriniais dirbiniais. Specialistai tikina – apibrėžti aiškias vestuvinių žiedų tendencijas yra gana sunku – kiekviena pora ieško kažko unikalaus, kas atspindėtų jų meilę ir įprasmintų vestuvių dieną. Vertinant naujausias tendencijas, būtina pabrėžti, kad vis labiau populiarėja skirtingi žiedai, t. y. jaunieji pasirenka skirtingo dizaino dirbinius. Ilgą laiką buvo manoma, kad vestuviniai žiedai privalo būti identiški, tačiau šiandien iškeliama individualybės svarba – juk vestuvinis žiedas nešiojamas ne vieną dieną, o visą gyvenimą.

Vis labiau tolstant nuo tradicinių žiedų, daug palankumo rodoma unikalių formų, pvz., kampuotiems, žiedams. Be to, itin daug eksperimentuojama su žiedų spalvomis. Ilgą laiką dominavęs raudonasis auksas šiandien tampa išvis nebemadingas, pirmenybę skiriant baltojo, geltonojo ar rausvojo aukso dirbiniams. Tobulėjančios technologijos leidžia išgauti ir melsvąjį, žydrąjį ar net juodąjį auksą. Vis dažniau atsisakoma tradicinio žiedo blizgesio, ieškant subtilaus matinio atspalvio dirbinių.

Keičiasi ne tik žiedų dizainas, bet ir jų įsigijimo įpročiai. Dažniausias sužadėtinių sprendimas – užsisakyti unikalaus dizaino žiedus pas juvelyrą. Vis labiau populiarėja internetinės prekybos vietos. Internetu parduodami žiedai yra kur kas pigesni, be to, stebina savo pasirinkimo galimybėmis. Tiesa, negalima pamiršti ir tamsiosios minėtojo sprendimo pusės – paprastai tokių žiedų negalima pasimatuoti ir įsitikinti jų tinkamumu.

Daug dėmesio skiriama žiedų papuošimams. Nors tradiciniai lygūs žiedai pasirenkami ne taip ir retai, sparčiai populiarėja subtiliais raštais puošti dirbiniai. Vertinamas ir originalus brangakmenių išdėstymas, daug dėmesio sulaukia žiedai, išsiskiriantys kontrastingų ar harmoningų spalvų derme. Siekiant dirbiniams suteikti daugiau unikalumo, itin dažnai vestuviniai žiedai yra graviruojami.

Parašykite komentarą