7 tinkamos dantų priežiūros taisyklės

Kokios yra sveikos ir patrauklios šypsenos savybės? Nuo žmogaus požiūrio į savo sveikatą ir patrauklumą pirmiausia priklauso, ar jis turi sveiką ir gražią šypseną, ar ne. Nuo ankstyvo amžiaus turėtų būti užtikrinama dantų priežiūra. Taigi, koks yra geriausias būdas prižiūrėti dantis?

Dantų priežiūros taisyklės

1. Įsitikinkite, kad kruopščiai valote dantis. Dantis patariama valyti bent du kartus per dieną, prieš miegą ir po jo. Dantis galima valyti prieš valgį arba po jo. Jei norite išsaugoti dantų pastos skonį, dantis valykite 15 minučių prieš valgį, o ne prieš valgį; jei valote dantis po pusryčių, praskalaukite burną vandeniu.

Jei mėgstate valyti dantis po valgio, tai puiku, nes taip išvengsite maisto dalelių kaupimosi, dėl kurio vėl reikės skalauti burną. Nėra teisingo ar neteisingo metodo. Pasirinkite tokį, kuris geriausiai atitinka jūsų poreikius. Nėra jokio skirtumo, kada valysite dantis, svarbu, KAIP juos valysite.

2. Kartą per dieną dantis valykite dantų siūlu. Dantų siūlų būna įvairių formų, įskaitant apvalius ir plokščius, super siūlus, aromatizuotus, padengtus fluoru ir pan. Žinoma, tik nuo jūsų priklauso, ar norite naudoti ką nors kita, išskyrus įprastą dantų siūlą; tačiau , jūsų odontologas gali jums padėti. Po dantų valymo siūlu dantis rekomenduojama valyti du kartus per dieną prieš miegą. Dantų siūlu reikėtų valyti tik išilgai danties ašies.

3. Tinkamas dantų šepetėlis. Dantų šepetėlis turi būti su dirbtiniais šereliais. Geriausiai tam tinka 2-2,5 milimetro dydžio dantukai (maždaug du dantukai). Šerelių kietumą tinkamiausiai nustatys odontologas. Jei nežinote, kokį dantų šepetėlį įsigyti, rinkitės vidutinio kietumo šepetėlį (maždaug dviejų dantų).

4. Tinkama dantų pasta. Yra kelių rūšių dantų pastų, kurių kiekviena turi tam tikrą paskirtį: – profilaktinė; – su gydomaisiais priedais; – balinamoji ir kt. Tik odontologas gali nustatyti, kokia dantų pasta jums tinka, tačiau jokia pasta neatliks užduoties pati savaime, jei nebuvo atlikta profesionali burnos higiena, kad būtų pašalintos apnašos ir dantų akmenys.

5. Dantų valymo trukmė. Įprasta dantų valymo trukmė – 2-3 minutės. Valykite dantų vidų ir išorę vadovaudamiesi taisykle “nuo raudonos iki baltos”, t. y. pradėkite nuo dantenų ir eikite aukštyn iki dantų šepetėlio viršaus. Tai neleidžia maisto likučiams ir mikrobams patekti į dantenų kišenes, o tai padeda išvengti ėduonies ir uždegimo vystymosi.

6. Minkštųjų burnos audinių valymas. Visi žinome, kaip svarbu reguliariai valyti dantis, bet ar žinojote, kad dantų šepetėlis atlieka daugiau nei vieną funkciją? Jūsų skruostų ir liežuvio vidus yra labai nešvarus. Jei dantų šepetėlio galinė dalis turi papildomą minkštųjų audinių valymo funkciją, jums nereikės nerimauti, kad valydami skruostus paliksite bakterijų.

7. Naudokite skalavimo skysčius. Yra daug skalavimo skysčių rūšių. Jūsų odontologas galės jums patarti, koks skalavimo skystis jums geriausiai tinka. Tačiau jei neturite galimybės patekti pas odontologą, verčiau rinkitės profilaktinį skalavimo skystį. Skalavimo skysčiuose yra cheminių medžiagų, kurios lengvai prasiskverbia į sunkiai pasiekiamas burnos vietas (tarp dantų, ties dantų ir dantenų sandūra ir t. t.) ir naikina mikrobus bei apnašas – dantų ligų (dantų ėduonies) ir dantenų ligų (gingivito) priežastis.

Bene svarbiausia tinkamos dantų priežiūros taisyklė – būtina reguliariai lankytis odontologijos klinikoje. ClinicDPC odontologujos klinikų centras turi odontologijos kliniką VIlniuje bei odontologijos klinikas kitose Lietuvos miestuose bei Londone.