9 geriausios idėjos daiktams laikyti mažame bute

Nesvarbu, ar tik pradedate gyventi savo pirmajame bute, ar mažinate plotą ir persikraustote į mažesnį, rasti vietos saugojimui gali būti iššūkis. Tačiau nesijaudinkite, turime jums 9 išradingas idėjas! 

Kūrybiškai ieškokite saugojimo sprendimų.

Yra daugybė dalykų, kuriuos galite padaryti, kad maksimaliai padidintumėte savo mažame bute turimą sandėliavimo erdvę. Vienas iš dalykų, kuriuos galite padaryti, yra kūrybiškai rinktis laikymo sprendimus. Yra daugybė skirtingų būdų, kaip saugoti daiktus mažame bute, tereikia rasti jums tinkamą sprendimą.

Naudokite vertikalią erdvę.

Dar vienas dalykas, kurį galite padaryti, norėdami padidinti sandėliavimo vietos kiekį mažame bute, yra vertikalios erdvės panaudojimas. Tai reiškia, kad turėtumėte ieškoti būdų, kaip daiktus laikyti aukštai nuo žemės esančiose lentynose arba spintose. Taip atlaisvinsite šiek tiek grindų erdvės, kad galėtumėte daugiau judėti.

Naudokitės po lova esančia saugykla.

Vienas iš būdų išnaudoti vertikalią erdvę – naudoti po lova esančią saugyklą. Tai reiškia, kad daiktus galite laikyti po lova ir taip atlaisvinti daug vietos miegamajame. Šią erdvę galite panaudoti ne sezono drabužiams, papildomoms antklodėms ar net šventinėms dekoracijoms laikyti.

Investuokite į daugiafunkcinius baldus.

Dar vienas būdas išnaudoti mažo buto galimybes – investuoti į daugiafunkcinius baldus. Tai reiškia, kad turėtumėte ieškoti baldų, kurie gali atlikti daugiau nei vieną funkciją. Pavyzdžiui, osmaną galima naudoti kaip kavos staliuką, o atėjus svečiams – kaip papildomą sėdimąją vietą. Futonas dieną gali būti naudojamas kaip sofa, o naktį virsti lova.

Atsikratykite visko, kas jums nebereikalinga ar nebenaudojama.

Vienas geriausių būdų, kaip sukurti daugiau vietos mažame bute, – atsikratyti visko, ko jums nebereikia arba nebenaudojate. Jei yra daiktų, užimančių vietą, kurių niekada nenaudojate, laikas jų atsikratyti, kad galėtumėte atlaisvinti vietą daiktams, kuriuos iš tikrųjų naudosite. Šiuos daiktus galite paaukoti arba parduoti, kad kas nors kitas galėtų jais pasinaudoti.

Išnaudokite sienų erdvę kabliukais ir lentynomis.

Dar vienas būdas sukurti daugiau vietos daiktams laikyti – panaudoti sienose esančius kabliukus ir lentynėles. Ant sienos galite pakabinti kabliukus paltams, kepurėms, šalikams ar rankšluosčiams kabinti. Ant sienos taip pat galite pritvirtinti stovą puodams ir keptuvėms pakabinti.. Taip atlaisvintumėte vietą spintelėje ir galėtumėte ten sudėti kitus daiktus.

Naudokite krepšius ir dėžes.

Krepšiai ir kartoninės dėžės taip pat puikiai tinka daiktams laikyti mažame bute. Jie suteikia papildomos vietos daiktams laikyti, o kartu padeda palaikyti tvarką ir švarą.. Krepšius ir dėžes galite naudoti viskam – nuo drabužių ir patalynės iki knygų ir žaislų.

Dažnai naudojamus daiktus laikykite pasiekiamus. 

Kitas patarimas, kaip laikyti daiktus mažame bute – dažnai naudojamus daiktus laikyti taip, kad jie būtų pasiekiami.. Tai reiškia, kad tokius daiktus kaip indai, sidabriniai įrankiai ir stiklinės reikia sudėti į lentynas arba spintas, kurios yra lengvai pasiekiamos. Tai padės sutaupyti laiko, nes nereikės visko ieškoti kaskart, kai ko nors prireiks.

Sezoninius daiktus laikykite atokiau. 

Sezoniniai daiktai, pavyzdžiui, žieminiai drabužiai ir šventinės dekoracijos, gali užimti daug vertingos vietos, jei jie nėra tinkamai laikomi.. Puikus būdas tai išspręsti – laikyti šiuos daiktus atokiau, kai jie nenaudojami. Galite sudėti juos į plastikines dėžes ir laikyti po lova arba spintoje, kol jų vėl prireiks. 

Laikydamiesi šių 9 patarimų, tikrai sukursite daugiau vietos savo mažame bute – ir dar atrodysite gerai! Kokios yra jūsų mėgstamiausios vietos taupymo gudrybės?