Dantų implantai. Kas skatina juos rinktis (ir ar verta)?

Dantų implantai – viena iš aktualiausių dantų gydymo procedūrų. Tiksliau, net ne gydymo, o atkūrimo. Net šypsena, kur dantų reikia gerai paieškoti, implantuojant tampa nepriekaištinga. Ką pacientai kalba apie implantaciją? Kokios priežastys skatina rinktis šią procedūrą?

Noras atrodyti tvarkingai

Žmonės yra socialios būtybės, tad bendrauja, dalijasi įspūdžiais, planuoja susitikimus ir pan. Kiekvienas nori būti gražus, todėl rūpinamasi higiena, drabužiais. Į šią temą neabejotinai patenka ir šypsena. Jei dantys geltoni, tokia šypsena nesulauks pozityvaus atsako. Be dantų būti irgi nelabai malonu. Todėl priežastis, skatinanti pasižvalgyti po dantų implantų pasiūlą, yra siekis atrodyti tvarkingai. Dantų implantai šią galimybę suteikia.

Verta paminėti ir tai, kad metams bėgant bedantė burna turi įtakos veido formai. Aišku, žmonės sensta, kai kurie bruožai keičiasi, bet sveiki dantys – tarsi laiko mašina, ilgiau išlaikanti jaunystę.

Noras mėgautis maistu

Jokia paslaptis, kad dantų trūkumas lemia mitybos įpročius. Kietesnis maistas ne jums? Vengiate skanesnių užkandžių? Tenka labai atidžiai ieškoti tokių produktų, kurie būtų pakankamai minkšti? Tokias ir panašias priežastis įvardija pacientai. Jiems dantų implantai padeda be vargo valgyti pusryčių, pietų ir vakarienės patiekalus.

Kai reikiamos procedūros jau atliktos, kai viskas įgyvendinta sėkmingai, mėgstami patiekalai vėl tampa mitybos raciono dalimi.

Noras atgauti natūralius dantis

Implantavimas – galimybė atgauti dantis. Ir nors jie nėra natūralūs, atrodo būtent tokie kaip normalūs, sveiki dantys. Kai prigyja, jie nėra tarsi svetimkūniai. Nereikia išiminėti, nereikia baimintis, kad iškris, tad sumažėja rūpesčių. O ir estetinis vaizdas kaip įprastų, gerai prižiūrimų dantų.

Ar verta implantuoti?

Tokios tos priežastys. Burnos ertmės sveikata ir higiena – grožio ir sveikatos tema. Nelabai malonu, kai trūksta dantų. O implantuojant jie atstatomi. Kaipgi priežiūros klausimai? Higiena reikalauja žinių, bet palaipsniui priprantama.

Ar verta kreiptis į gydytoją ir pagaliau džiaugtis žavia šypsena, mėgautis maistu ir be kompleksų bendrauti? Atsakymas teigiamas, nors viską sprendžiate jūs. Galbūt pakanka tradicinių protezų, o gal trūksta vieno danties ir jis tokioje vietoje, kad kalbant nesimato. Sprendimas subjektyvus. O jei vis svarstote, dvejojate ir nerandate atsakymo, susisiekite su odontologu, susitarkite dėl vizito. Taip išsklaidysite abejones ir galėsite tvirtai priimti verdiktą, ar dantų implantai būtų tikslingas sprendimas, ar visgi gerai taip, kaip yra dabar.

Ar dantų implantacija skausminga?

Kad ir kokios srities gydymas būtų reikalingas, pacientai klausia, ar gydymas skausmingas, ar ne. Šiuolaikinė odontologija – tai pastangos, kad dantys būtų sveiki, bet kuo švelniau. Tad ir implantuojant reikiama vieta nujautrinama. Implantavimas neskausmingas, bet po operacijos juntamas didesnis jautrumas. Bet vėlgi – odontologas paskiria vaistus, palengvinančius tas keletą dienų po procedūros.

Pažanga

Dantų implantai laikomi pažangiausiu dantų atkūrimo metodu. Ir ne veltui. Pacientai atgauna ne tik galimybę patogiai valgyti ir bendrauti nesigėdijant. Atgaunamas ir džiaugsmas. Ir tas džiaugsmas sklinda iš šypsenos į šypseną. Dalytis šypsenomis malonu, kai dantys tvarkingi.

Pažanga pastebima ne tik implantacijos srityje. Apskritai visa odontologija dabar kitokia nei prieš dešimtmetį ar tuo labiau dvidešimt metų. Gydytojai stengiasi, kad pacientų dantys būtų sveiki, bet tai užtikrinama ne kokiais nors makabriškais metodais, o pasitelkiant modernius įrankius.

Žinoma, įrankiai nieko verti be profesionalumo. Taip pat ir dantų implantai – jų būna pigesnių, būna brangesnių, bet nepaprastai stiprus veiksnys yra paciento bei gydytojo komunikacija. Ne tik reikmenys, bet ir profesionalus bendravimas yra itin svarbus. Kodėl? Nes sklandi komunikacija būtina bandant išsiaiškinti, kokia dabartinė būklė ir kokie lūkesčiai.

Dantų implantaciją galite atlikti odontologijos klinikoje Klaipėdoje bei kituose miestuose.