Dažniausiai užduodami klausimai apie krūtų echoskopiją ir atsakymai į juos

Krūtų patikra – svarbus rūpinimosi moters sveikata elementas. Šiandien technologinės pažangos dėka galime atlikti ypač tikslius krūties tyrimus. Krūtų echoskopija be abejonės yra vienas tokių metodų. Šiame straipsnyje atsakysime į dažniausiai užduodamus klausimus apie krūtų echoskopiją.

Kas yra krūtų echoskopija?

Krūtų echoskopijos, dar vadinamos ultragarsiniu tyrimu, metu naudojamos žmogui negirdimos aukšto dažnio ultragarso bangos. Echoskopija yra vaizdinės diagnostikos metodas. Gydytojas echoskopo ekrane gali stebėti realaus laiko krūties vidaus vaizdą. Šios procedūros metu pacientė nepatiria jokios jonizuojančios spinduliuotės.

Kaip atliekama krūtų echoskopija?

Ant krūties paviršiaus paskleidžiama neutrali procedūrai skirta želė. Gydytojas švelniai krūties paviršiumi vedžioja specialų daviklį, kuris skleidžia aukšto dažnio ultragarso bangas ir fiksuoja sugrįžtantį aidą. Iš surinktos informacijos echoskopas sukuria išsamų krūties vidaus vaizdą. Vėžinis navikas paprastai yra tamsesnės (beveik juodos) spalvos ir jį lengva išskirti iš pilkų riebalinių audinių arba balta spalva atvaizduojamų skaidulinių audinių.

Kokie yra ultragarsinio tyrimo privalumai ir trūkumai?

Šiuolaikiniai echoskopai pasižymi itin gera skiriamąja geba, todėl gydytojas gali matyti ypatingai aiškų krūties vidaus vaizdą. Be to, echoskopijos pagalba gydytojas gali ne tik darinį aptikti, bet ir stebėdamas savo judesius ekrane itin tiksliai ir sklandžiai atlikti diagnostinę punkciją. Kita vertus, echoskopinis tyrimas yra žymiai produktyvesnis, jei bent apytiksliai žinoma norimo ištirti pakitimo vieta. Šiam tikslui gali pasitarnauti mamograma.

Kaip dažnai reikia tikrintis krūtis?

Rekomenduojama krūtų sveikatą tikrinti bent kartą metuose profilaktiškai. Jei artimiausių giminaičių tarpe yra moterų, kurios sirgo arba serga piktybiniais navikais, tikrintis kartą į metus privaloma, nes galite turėti auglį, o jokių simptomų nepastebėti. Patikros nereikėtų atidėlioti ir moterims, turinčioms krūtų implantus. Tuo atveju, jei pajutote krūtyje skausmą arba apčiuopėte įtartiną gumbelį, geriausia kreiptis į gydytoją nedelsiant.

Krūtų echoskopija Vilniuje

V. Jonaitienės privačioje ginekologijos klinikoje jus pasitiks profesionalus kolektyvas ir šilta bei draugiška atmosfera. Atliksime krūtų echoskopijos tyrimą ir aptarsime jūsų sveikatos būklę.