Dantų implantavimas – ką būtina žinoti

Jei jums trūksta vieno ar daugiau dantų, dantų implantai gali būti gera išeitis. Dantų implantai – tai dirbtiniai dantys, chirurginiu būdu implantuojami į žandikaulio kaulą. Jie atrodo ir jaučiasi kaip natūralūs dantys ir gali tarnauti daugelį metų. Štai ką reikia žinoti apie dantų implantus.

Kas yra dantų implantai ir kaip jie veikia?

Dantų implantai yra veiksmingas sprendimas trūkstamiems dantims gydyti. Tai titaniniai strypai, chirurginiu būdu įstatomi į žandikaulio kaulą ir atliekantys dirbtinių šaknų funkciją. Kai implantai susijungia su kaulu, prie jų tvirtinami dirbtiniai dantys (vainikėliai). Dantų implantai yra tvirti ir ilgaamžiai, jie atrodo ir jaučiasi kaip natūralūs dantys. Tinkamai prižiūrint, jie gali tarnauti visą gyvenimą.

Dantų implantais galima pakeisti vieną ar daugiau trūkstamų dantų. Jie taip pat gali būti naudojami dantų tiltui ar protezui paremti. Kai kuriais atvejais implantai gali būti naudojami atsilaisvinusiems dantų protezams stabilizuoti. Implantai gali grąžinti jums šypseną ir pagerinti jūsų gebėjimą valgyti bei kalbėti. Jie taip pat gali padėti išsaugoti žandikaulio kaulą ir pagerinti burnos sveikatos būklę.

Ar man gali būti atliktas dantų implantavimas?

Pirmasis dantų implantavimo proceso žingsnis – pasikonsultuoti su odontologu arba burnos chirurgu ir išsiaiškinti, ar esate tinkamas kandidatas šiai procedūrai. Yra daug veiksnių, kurie gali turėti įtakos tam, ar esate tinkamas kandidatas dantų implantams, įskaitant dantenų sveikatą, žandikaulio kaulų tankį ir bendrą sveikatos būklę. Jei manoma, kad esate tinkamas kandidatas dantų implantams, kitas žingsnis – implantų įsriegimas. Paprastai tai atliekama atliekant nedidelę operaciją, kurios metu implantai įterpiami į žandikaulio kaulą. Kai implantai užgyja, ant jų galima tvirtinti dantų protezus, tiltus arba vainikėlius. Jei svarstote apie dantų implantus, būtinai pasikonsultuokite su kvalifikuotu odontologu arba burnos chirurgu, kad nustatytumėte, ar jie jums tinka.

Kiek laiko trunka implantavimo procesas ir koks yra atsigavimo laikas?

Implantacijos procesas paprastai trunka kelis mėnesius. Pirmiausia į žandikaulio kaulą įsukami titano sraigtai. Tuomet ant varžto uždedamas atraminis elementas – nedidelė jungiamoji detalė. Galiausiai ant atramos uždedamas danties vainikėlis. Visas procesas paprastai trunka du-tris susitikimus. Po paskutinio vizito atsigavimo laikas paprastai būna labai trumpas. Dauguma žmonių kelias dienas jaučia nedidelį skausmą ir patinimą, tačiau tai galima lengvai suvaldyti be recepto parduodamais vaistais nuo skausmo. Daugeliu atvejų žmonės gali grįžti prie įprastinės veiklos per savaitę.

Ar yra kokių nors pavojų, susijusių su dantų implantais?

Dantų implantai yra populiarus ir veiksmingas būdas pakeisti trūkstamus dantis. Tačiau, kaip ir atliekant bet kokią chirurginę procedūrą, dantų implantai kelia tam tikrą riziką. Dažniausia komplikacija yra infekcija implanto vietoje. Ją paprastai galima išgydyti antibiotikais, tačiau retais atvejais gali prireikti pašalinti implantą. Taip pat yra nedidelė rizika, kad operacijos metu gali būti pažeisti aplinkiniai dantys arba žandikaulio kaulas. Daugeliu atvejų tai galima išspręsti nesudėtingu gydymu, pavyzdžiui, plombomis ar dantų protezais. Apskritai dantų implantai yra saugus ir veiksmingas būdas pagerinti savo šypseną. Tinkamai prižiūrint, jie gali tarnauti daugelį metų ir padėti jums be rūpesčių mėgautis visais mėgstamais maisto produktais bei patiekalais.

Jei jums trūksta vieno ar daugiau dantų, dantų implantai gali būti geras sprendimas. Dantų implantai – tai dirbtiniai dantys, chirurginiu būdu implantuojami į žandikaulio kaulą. Jie atrodo ir jaučiasi kaip natūralūs dantys ir gali tarnauti daugelį metų. Štai ką reikia žinoti apie dantų implantus, kad galėtumėte priimti pagrįstą sprendimą, ar jie jums tinka. ClinicDPC siūlo dantų implantavimo procedūras savo klinikose visoje Lietuvoje bei Londone.