Daugybė skirtingų apyrankių paskirčių

apyrankės iš karoliukų

Apyrankės, tai papuošalas, kuris yra dėvimas ant riešo. Jos gali būti pagamintos iš daugybės skirtingų medžiagų: odos, siūlų, karoliukų, medžio, metalo, o kartais ir iš kelių komponentų derinio, pavyzdžiui metalo, kriauklių ir akmens. Tačiau apyrankės nebūtinai yra skirtos tik papuošti žmogų, jos taip pat gali atlikti ir medicininę funkciją. Pavyzdžiui yra medicininių apyrankių, kurios yra skirtos parodyti, kam žmogus yra alergiškas, jei jį staiga ištiktų šokas. Taip pat pastaruoju metu atsirado ir išmaniųjų apyrankių, kurios yra skirtos sportuojantiems žmonėms. Jos gali skaičiuoti jūsų nubėgtą ar nueitą atstumą arba sudegintą kalorijų skaičių.

apyrankės iš karoliukųJau turbūt supratote, kad apyrankių yra pačių įvairiausių ir jų paskirtys gali būti skirtingos, tačiau jų paskirtį labai lengvą iš karto atskiri. Pavyzdžiui apyrankės iš karoliukų tikrai bus skirtos žmogui papuošti, o štai apyrankė, kurioje yra baterijos arba mažas ekranėlis, tikrai bus skirta rinkti ir apdoroti informacijai apie ją dėvinčio žmogaus fizinę veiklą.

Įdomu yra ir tai, kad apyrankių kaip papuošalo idėja yra itin sena. Jau senovės egiptiečiai, maždaug esant maždaug penkiems tūkstančiams metų iki mūsų eros nešiojo apyrankes pagamintas iš kaulų, medžio ir akmens. Žinoma senovės egiptiečių apyrankės nuo ir buvo naudojamos kaip papuošalas, jų pagrindinė paskirtis buvo religinė, ant jų buvo išraižomos skarabėjaus ar kito egiptiečių dievo atvaizdas ir tai turėjo nešti sėkmę apyrankės nešiotojui.

Apyrankių nešiojimas religiniu pagrindu nėra itin retas reiškinys, pavyzdžiui lotynų Amerikoje žmones nešioja iš įvairių medžiagų padarytas apyrankes, kurios būna pažymėtos simboliu ginančių nešiotoją nuo „piktosios akies“.

Dar įdomiau yra tai, kad pastaruoju metu apyrankės įgavo dar vieną funkciją. Jos yra duodamos žmonės, prie įėjimų į įvairiausius vasaros festivalius. Tokiu būdu žmonės neprivalo nuolatos su savimi turėti bilieto, jiems tereikia apsaugai parodyti apyrankę ir iš karto tampa aišku, kad jie yra susimokėję ir turi teisę būti renginio teritorijoje.

Per septynis tūkstančius metų apyrankės įgavo bent penkias itin skirtingas paskirtis, todėl įdomu, kokios naujos jų paskirtys atsiras ateityje.