Eismo įvykiai keliuose

Viena didžiausiai paplitusių Lietuvoje, taipogi viena dažniausių mirties priežasčių yra eismo įvykiai. Tačiau ar kada nors susimąstėte, kokia yra viso to priežastis? Statistikų duomenimis, Lietuviai gauna vairuotojo pažymėjimus ir išlaiko valstybinius egzaminus valstybės įmonėje „Regitra“ dažniausiai iš pirmo arba vos iš kelių kartų, kas atrodo reikštų, kad mūsų pasiruošimas dalyvauti eisme turėtų būti lyg ir neblogas. Bet ar taip ir yra? Pagal statistikos duomenis greičiau ir lengviau pirmiausia yra išlaikomas teorijos egzaminas, tik po to eina teorijos egzaminas. Tai yra nenuostabu, nes praktines žinias galima įgyti tiesiog liaudiškai sakant kalant informaciją, kai kita vertus praktinę žinių pusę yra gerokai sunkiau įsisavinti, todėl savaime suprantama ir praktikos egzaminai išlaikomi sunkiau.

Kad ir kaip bebūtų, egzaminus žmonės išlaiko visai neblogai, tai kodėl mes vis dar turime tokį didelį skaičių eismo įvykių keliuose? Visa tai lemia nepakankamas pasiruošimas. Taip, mes pasiruošiame tiek, kad sėkmingai išlaikytumėme egzaminus, bet ne tiek pakankamai, kad galėtume saugiai ir užtikrintai jaustis eisme. Ypač šiais laikais, kai tokios svetainės kaip https://ketegzaminas.lt/ suteikia būsimiems ir esamiems vairuotojams daugybę informacijos apie tiek teorijos, tiek praktikos egzaminus, jų eigą, principus ir subtilybes, žmonės vistiek neskiria tam pakankamai laiko ir pastangų, kad šias žinias įsisavintų. Taigi, kaip nepasimesti ir pakankamai pasiruošti išriedėjimui į gatves?

Atsiminkite, kad abi valstybinio egzamino dalys yra vienodai svarbios ir stiprios, jeigu teorinė dalis jums sekasi geriau, tuomet bandykite koncentruotis ties praktine dalimi labiau, ir atvirkščiai. Bet jokiais būdais nesudėkite visų savo turimų pastangų vos į vieną egzamino pusę ir nepalikite kitos apleistos. Nes būtent tai ir lemia tokį didelį eismo įvykių skaičių mūsų keliuose. Žinoma, dažnai pasitaiko, kai eismo įvykiai kyla ir dėl kitų priežasčių, pvz. vairuotojų apsvaigusių nuo alkoholio ar kitų medžiagų, ir įvairiausių kitų panašių situacijų. Tačiau didžiąją laiko dalį eismo įvykiai įvyksta dėl paprasčiausių teorinių ir praktinių įgūdžių neturėjimo, o tai pasitaiko tiek seniems, tiek naujiems vairuotojams.