Į ką atkreipti dėmesį renkantis namo projektą?

namo projektai

namo projektaiNamo statyba sukelia ne tik nemalonias, bet ir labai daug teigiamų emocijų. Jeigu iš anksto planuojamos visos išlaidos, jos atitinka šeimos galimybes, lūkesčius, tuomet smagu prisidėti prie būsimo namo projekto ir  su šeima planuoti namo bei kambarių išplanavimą. Tinkamai susiplanavus ir paskirsčius biudžetą, baigiantis namo statybai, galima pradėti jį įrengti. Tai išties labai smagi užduotis, kai kiekvienas šeimos narys gali pridėti savo indėlį planuodamas ne tik individualiai savo kambarį, bet ir kartu apgalvojant bendros paskirties patalpų įrengimą. Į kokius niuansus verta atsižvelgti ir pasigilinti renkantis namo projektą?

Dabar dažniausiai nedidelėms šeimoms statomi ekonomiški, vieno aukšto namai, kurių eksploatacijos išlaidos yra mažesnės. Tačiau neretai pasirenkamas ir dviejų ar daugiau aukštų namas. Kiekvienai šeimai nėra vieno geriausio ir teisingiausio sprendimo, tai turi būti sprendžiama atsižvelgus į šeimos poreikius, finansines galimybes. Renkantis namo projektą, pirmiausia apgalvokite, ar toks erdvių išplanavimas yra priimtinas Jūsų šeimai. Trumpam pamirškite visas vyraujančias madas ir spręskite, ar čia šeimai bus patogu, pavyzdžiui, dabar labai madingi namai su didelėmis, atviromis erdvėmis, tačiau ar tai atitinka Jūsų šeimos poreikius? Galbūt Jums geriau turėti daugiau atskirų, nepereinamų kambarių?

Rinkdamiesi namo projektą įvertinkite sklypo dydį, kiek vaikų, vonios kambarių Jums reikės. Svarbu atsižvelgti, kokie kambariai bus šalia vieni kitų. Šalia virtuvės visada pravartu įsirengti svetainę, nes atvykus svečiams neteks toli vaikščioti. Taip pat svarbu įvertinti darbo kambario vietą, kadangi iš svetainės sklindantis televizoriaus garsas gali trukdyti susikaupti dirbti. Jei planuojate įsirengti namuose sandėliuką, kuriame norite laikyti tam tikrus maisto produktus, jam pravartu skirti vietą šiaurinėje pusėje, kur visada būna šalčiausia. Čia galėsite laikyti ilgai negendančius produktus. Renkantis projektą svarbu žinoti savo namų viziją, tačiau dar negalvoti apie baldų paviršiaus medžiagas. Šiuo metu svarbiausia susikoncentruoti į šeimos gyvenimo ypatumus ir įpročius.

Atkreipkite dėmesį į langų, durų išdėstymą, kurį galima tikslinti taip, kaip Jums patogiau. Jei nusprendžiate neįrengti balkono, galima pagalvoti apie stoglangius: jie suteikia galimybę įsirengti nedidelę terasą, kuris leis išeiti į lauką. Stogo langai seniau buvo tik palėpėse, kur dažniausiai atlikdavo vėdinimo funkciją. Keičiantis laikams pasikeitė ir ši įprastinė nuostata. Dabar stoglangiai dažniausiai įrengiami kambariuose, kuriuose siekiama ne tik vėdinti patalpą, bet ir įsileisti daugiau natūralios dienos šviesos. Jų pagalba kambaryje būna daug šviesiau, todėl sutaupomas suvartojamos elektros energijos kiekis. Jie gali būti įrengiami net ir esant sudėtingoms stogo sąlygoms. Patikimi mediniai stoglangiai neleidžia kauptis perteklinei drėgmei, puikiai sulaiko šilumą namų viduje, galima pasirinkti jų varstymo būdą. Stogo langai yra saugūs, sukuria individualių namų fasado vaizdą.

Nepamirškite, kad namo planą galima koreguoti. Jei išsirinkote projektą, o vėliau pastebėjote, jog kažkurios sienos dalis Jums trukdo, tai galima pakeisti. Nepamirškite baldų, kurie yra gana brangus pirkinys. Jeigu turite tuos, kuriuos norėtumėte statyti naujame name, tuomet būtina juos išmatuoti, kadangi mažoje svetainėje didelis baldų komplektas gali netilpti.

Parašykite komentarą