Kada reikalingas protinio danties rovimas?

protinio danties rovimas

protinio danties rovimasSu kuo jums siejasi medicina? Su naujausiomis technologijomis? Profesionalumu? O gal su dailiai įrengtais privačių gydytojų kabinetais? Apie įvairiausius niuansus jums papasakotų odontologai, kurie rūpinasi, kad protinio danties rovimas bei kitos procedūros būtų atliekamos maksimaliai kokybiškai.

Kokybė – svarus žodis. Jis vartojamas reklamose, paslaugų aprašymuose. Jis pasitelkiamas įvairiuose diskursuose. O apie tai, kas už minėtojo žodžio slypi, geriausiai gali pasakyti vartotojai. Tiesa, ne visi vienodai suvokia, kas iš tikrųjų yra kokybiška. Bet apsilankę geroje odontologijos klinikoje žmonės teigia, jog protinio danties rovimas praėjo sėkmingai. Galima padėkoti skrupulingai dirbantiems odontologams. Tačiau kyla klausimas, kodėl tokia paslauga reikalinga. Kodėl negalima palikti ramybėje tų protinių dantų? Tuoj viską paaiškinsime.

Kaip tikriausiai žinote, protiniai dantys išdygsta jau pilnamečiams žmonėms. Tikslus amžius individualus. Vienur minimi 18 metų, kitur kalbama apie 20 ar 25. Žodžiu, itin griežtos ribos nėra. Niekas nepasakys, kad dygimo procesas vyks būtent sulaukus 19 ar 23 metų. Beje, atkreiptinas dėmesys, jog dalis žmonių protinių dantų visai neturi. Jei įdomu, kodėl, turėtumėte keliauti į biblioteką ir ieškoti knygų apie evoliuciją – pasirodo, kad mūsų protėviams tokie dantys buvo reikalingi, o mums, gyvenantiems kitokį gyvenimą ir kitaip besimaitinantiems, kartais kaip tik sukelia nepatogumų.

Šiuolaikinių žmonių žandikauliai mažesni negu protėvių. Kad darže derlingai augtų daržovės, ravime piktžoles. Kartais jų tiek daug, kad geriems augalams nelieka vietos. Rauti protinius dantis taip pat gali prireikti, kai jie neturi užtektinai vietos. Todėl šie burnos ertmės organai, kaip ir daržo „gyventojai“, bandydami išsikovoti vietos sukelia diskomfortą.

Protinio danties rovimas gali būti reikalingas dėl įvairių priežasčių. Pavyzdžiui, dantims esant netinkamoje padėtyje galimi žandų pažeidimai. Jeigu protinis dantis nepilnai išdygsta ir jo dalis yra po dantenomis, atsiranda terpė susiformuoti uždegimui. Šis gali pasireikšti ne vieną kartą.

Protiniai dantys gali pažerti nemalonių „staigmenų“. Toks dantis, „gviešdamasis“ didesnės erdvės, gali pakenkti šalia esančio danties šakniai.

Kartais protinio danties rovimo prireikia ir siekiant efektyvesnio kitų dantų gydymo. Jeigu pasireiškusi parodontozė, tuomet kartais tenka priimti sprendimą ištraukti protinius dantis tam, kad gretimi dantys liktų nepažeisti.

Ką gi, jau turbūt aišku, kad rovimas reikalingas tuomet, kai atsiranda diskomfortas arba tam tikros problemos. Svarbu atrasti išties gerą specialistą. Pirmiausia jis turėtų įvertinti, kokia yra situacija. Ir jei nusprendžiama, kad traukti tikrai reikia, tai turi atlikti puikiai šioje srityje nusimanantis specialistas.

Jeigu protiniai dantys dygsta, bet nekelia visiškai jokio diskomforto, tokiu atveju jų rovimas tikrai nebūtinas. Reikėtų pakartoti ir tai, jog tokie dantys apskritai išdygsta ne visiems. Jei esate vienas iš devynių dešimtadalių asmenų, kuriuos jie „aplankė“, bet nejaučiate jokių nepatogumų, galime iškelti nykštį į viršų. O jei vis dėlto kamuoja skausmai ar kitos bėdos, reikia kreiptis į gerą odontologą.

 

 

Parašykite komentarą