Kaip auginti moliūgus?

Moliūgai ir iš jų gaminami patiekalai tampa vis populiaresni Lietuvoje. Iš jų gaminamos sriubos, troškiniai ir kepiniai ne tik skanūs, bet ir naudingi sveikatai. Moliūguose gausu C, B, B2, PP, E, D bei karotino. Lietuvos klimatas šioms daržovėms palankus, todėl moliūgai puikiai auga mūsų šalies daržuose. Visiems, norintiems pradėti auginti moliūgus, pateikiame šių daržovių auginimo pradžiamokslį.

  • Prieš sodinant moliūgus

Moliūgai sodinami gegužės pabaigoje – birželio pradžioje. Moliūgai geriausiai auga puresnėje ir derlingesnėje žemėje. Augimo metu moliūgams reikia kuo daugiau saulės šviesos, tad darže šių daržovių sodinimui pasirinkite atitinkamą vietą. Prieš sodinant moliūgus būtina gerai išpurenti dirvą. Geriausia yra sodinti jau sudaigintas moliūgų sėklas. Tam sėklas reikia užpilti šiltu vandeniu, palaikyti apie dvi valandas, tada susukus į drėgną audinį dvi dienas palaikyti kambario temperatūroje. Pasodinus sėklas į indelius ir užsimezgus pirmiesiems lapeliams, stipriausi daigai jau gali būti sodinami lauke.

  • Į ką atsižvelgti

Be pakankamos saulės šviesos ir purios dirvos dar svarbu nepamiršti, kad moliūgai yra didelės daržovės su plačiomis šaknimis. Moliūgus rekomenduojama sodinti maždaug 1,5 m x 1,5 m tarpais. Didelių rūšių moliūgams erdvės galima skirti ir dar daugiau.

  • Auginimas

Moliūgus galima tręšti po 7 – 10 dienų po pasodinimo. Šioms daržovėms tinka kompleksinės trąšos su mikroelementais. Rekomenduojama tręšti tik esant šiltam orui. Kaip ir kitoms daržovėms moliūgams taip pat  kenkia piktžolės, todėl laikas nuo laiko jas nuravėkite. Taip pat moliūgams kenksmingi šliužai. Šiuos kenkėjus stenkitės išnaikinti.

  • Derliaus nuėmimas

Moliūgams kenkia šalna, todėl būtina derlių nuimti iki jos. Geriausia sunokusius moliūgus skinti rugsėjo pabaigoje. Norint, kad moliūgai geriau laikytųsi juos skinant reikia palikti 10 –  15 cm kotelį. Moliūgai turi būti laikomi sausoje, vėsioje vietoje. Paprastai šios daržovės puikiai išsilaiko iki gegužės mėnesio.