3d modeliavimas chirurgijoje

3d terminas šiandien sutinkamas daugelyje sričių. Dėka trimatės kompiuterinės grafikos technologijų tobulinimo, 3d naudojamas architektūroje, projektavime, reklamoje ir kai kuriuose įrenginiuose (3D spausdintuvai). Šios technologijos sparčiai plinta ir medicinos srityje, o tiksliau – plastinėje chirurgijoje. Susipažinkime su šia naujove.

  • Kas yra 3D modeliavimas chirurgijoje?

Tai kompiuterinės programos pagalba gaunamas trimatis realus žmogaus vaizdas, kuriame pagal atliktus nustatymus matomas būsimas rezultatas atlikus tam tikras kūno korekcijas ar operacijas.

  • Kaip tai atliekama?

3D modeliavimo procedūra atliekama be jokios invazijos ir yra visiškai neskausminga. Gydytojas specialiu aparatu nufotografuoja pacientės kūno dalį, kuriai ketinama atlikti plastinės chirurgijos procedūrą. 3D vaizdas matomas kompiuteryje arba naudojant specialius 3D akinius. Gydytojas programoje atlieka nustatymus, pavyzdžiui, nosies tiesinimas, krūtų didinimas, pagal kuriuos programa iš karto parodo būsimą rezultatą.

  • Kokios operacijos ir procedūros gali būti modeliuojamos?

3D modeliavimas gali būti naudojamas praktiškai su visomis plastinės chirurgijos procedūromis ir operacijomis. Tai populiariausios veido plastinės operacijos – nosies, antakių, akių, lūpų, smakro korekcijos bei skruostų implantai. 3D modeliavimas taip pat tinka norint pamatyti krūtų operacijų, pilvo plastikos, riebalų nusiurbimo ar sėdmenų korekcijos rezultatus.

  • Kokia nauda?

Svarbiausia nauda yra galimybė iš anksto pamatyti savo kūną po atliktos procedūros. Juk kartais sunku įsivaizduoti rezultatą, o kai kuriais atvejais jis būna ne visiškai toks, kokio tikimasi. Gydytojui taip pat naudinga įvertinti būsimą rezultatą. Kartais po 3D modeliavimo pacientė ir gydytojas priima bendrą sprendimą, kad geresnių rezultatų galima bus pasiekti pasirinkus kitą nei buvo planuota operaciją ar procedūrą.

3D modeliavimas yra puikus būdas įsitikinti savo sprendimu arba pakeisti jį kitu pasirinkimu. Juk po atliktos plastinės operacijos jau nebeįmanoma atsukti laiko atgal, o rezultato panaikinimas kartais labai sudėtingas. Tad 3D modeliavimas padeda paprastai ir greitai išvengti tokių pasekmių.