Kaip pasirinkti odontologą?

Šiais laikais atrodo, kad turime labai didelę pasiūlą pačių įvairiausių specialistų ir galime rinktis, kur norime gydytis valstybinėje ar privačioje sveikatos priežiūros įstaigoje. Ne išimtis ir odontologijos specialistai, kurie dirba abiejuose sektoriuose. Tad koks yra esminis skirtumas tarp šių įstaigų, kai renkamės konkretų specialistą?

Visų pirma valstybinė sveikatos priežiūros įstaiga yra finansuojama iš Valstybinių ligonių kasų fondo, remiamo valstybės. Kur surenkamos lėšos iš visų dirbančių Lietuvos Respublikos gyventojų mokesčių pavidalu. Mūsų sumokamas privalomas sveikatos draudimo mokestis ir yra vienas pagrindinių šaltinių, kurie finansuoja mums teikiamas sveikatos priežiūros paslaugos. Išimtis yra odontologijos sritis, nes čia visiškai nemokamų paslaugų nėra, nebent jums priklauso valstybės teikiama kompensacija, skirta socialiai remtiniems, senjorams bei žmonėms, turintiems negalią, dar vaikai iki 7 metų gali tikėtis nemokamos dantų priežiūros. O visi kiti turi susimokėti už odontologijos paslaugas, tačiau jos yra mažesnės lyginant su privačių klinikų kainoraščiu. Kokybės atžvilgiu, dauguma vis dėl to stengiasi rinktis privačias klinikas, nes ten dirba ne tik kvalifikuoti specialistai, bet ir naudoja šiuolaikines medžiagas bei naujas technologijas, kurios padeda išsaugoti nuosavus dantis kuo ilgiau arba atkurti naujai prarastus taip, kad jų anatominė struktūra ir estetiška išvaizda nesiskirtų nuo natūralių dantų.

Privati klinika, gali pasiūlyti platesnį odontologijos paslaugų spektrą nei valstybinė sveikatos priežiūros įstaiga. Ypač jei reikalinga specializuota pagalba, pavyzdžiui dantų protezavimas ar implantavimas, ortodontijos operacijos ar žandikaulio rekonstrukcija. Dalis šių paslaugų taip pat gali būti kompensuojamos Valstybinių ligonių kasų, bet tik tuo atveju jei ji jums priklauso ir buvo skirta. Taip pat privačios klinikos greičiau suteikia reikalingas paslaugas, dėl to nereikės ilgai laukti kol ateis jūsų laikas.