Rekuperacinių sistemų montavimas

Šiuolaikiniai namai neįsivaizduojami be kokybiškos ir efektyvios vėdinimo sistemos. Ji yra gyvybiškai būtina itin sandariems, aukšta energinio naudingumo klase pasižymintiems bei renovuotiems pastatams.

Tokių visuomeninio naudojimo pastatų ir individualių namų sparčiai daugėja, todėl rekuperacinių sistemų montavimas yra kaip niekada aktualus. Rekuperatoriai gali būti plokšteliniai arba rotaciniai, būtent nuo jų tipo pasirinkimo priklauso vėdinimo sistemos efektyvumas – sugrąžinamas šilumos kiekis. Svarbu, kad pasirinktas įrenginys užtikrintų reikalingą oro apykaitą patalpose.

Ne paslaptis, kad rotacinį šilumokaitį turintys rekuperatoriai yra šiek tiek mažiau efektyvūs. Tačiau šio tipo rekuperatoriai taip pat gali pasiekti net iki 85 % efektyvumą. O štai šešiakampis plokštelinis rekuperatorius su kryžminio pasipriešinimo srautu gali pasiekti net iki 95 % efektyvumą. Tai reiškia, kad beveik visa šilumos energija, kuri gaunama šalinant panaudotą orą yra sugrąžinama į patalpas kartu su tiekiamu šviežiu oru.

Tiesa, efektyvumui labai didelę įtaką daro ne tik teisingas įrenginio parinkimas, tačiau ir pačios vėdinimo sistemos montavimas. Labai svarbu teisingai apskaičiuoti ir sumontuoti ortakius, tinkamai pajungti juos su rekuperatoriumi. Paprastai tokių darbų neišmanydamas neatliksi, todėl rekomenduojama pasitelkti tik patikimus šios srities profesionalus.

Montuojant priverstinio vėdinimo rekuperacinę sistemą reikia atsižvelgti į rekuperatoriaus galingumą, šilumokaitį bei kitus techninius parametrus. Ne mažiau svarbus įrenginio keliamo triukšmo lygis bei ventiliatoriai, pagal gyventojų poreikius parinkti filtrai. Tai ypatingai aktualu alergiškiems žmonėms, kuriuos kamuoja pavasarinė alergija žydintiems augalams. Atitinkamai parinkus filtrus, daugelis būdami namuose apskritai užmirš tokią problemą.

Montuojant rekuperacinę sistemą verta pagalvoti apie rekuperatoriaus valdymo sistemą. Skirtingais atvejai jie gali būti įmontuoti įrenginio viduje arba išorėje, mechaniniai arba automatiniai. Atitinkamai parinkti valdikliai gali būti puikus pagalbininkas, primenantis apie filtrų valymą ir kitas funkcijas.