Kaip pasirinkti tentinį angarą?

Tentiniai angarai tai patogus ir greitai surenkamas sprendimas, tinkantis įvairioms veikloms, nuo sandėliavimo iki gyvulininkystės. Tai gerokai pigesnis variantas, nei statiniai iš betono ar net skardinių plokščių ir nėra priskiriami prie nekilnojamo turto objektų, o reiškia neteks rūpintis leidimų gavimu ir kitais biurokratiniais klausimais. Beveik visos konstrukcijos susideda iš dviejų elementų: nešančio karkaso ir tentinės medžiagos. Tačiau egzistuoja daugybė skirtingų angarų tipų, ir kartais būna sunku pasirinkti tinkamiausią numatytai veiklai. Žemiau papasakosime apie pagrindines sutinkamas konstrukcijų formas ir rekomenduojamas jų paskirtis. Būtent paskirtis ir yra pagrindinis rodiklis, pagal kurį parenkama angaro forma ir žinoma dydis. Nuo formos savo ruožtu priklauso ne vien bendras statinio vaizdas, bet ir medžiagų pasirinkimas, ir žinoma kaina.

Vieni labiausiai paplitusių angarų yra arkiniai. Jie yra ganėtinai pigūs ir labai greitai pastatomi. Tokių angarų karkasai dažniausiai gaminami iš profiliuotų vamzdžių, kurie priklausomai nuo pasirinkto dydžio būna sujungti tarpusavyje įvairiomis jungtimis ir briaunomis. Dažniausiai tokios konstrukcijos neviršija 22 metrų ilgio. Tarp pagrindinių jų pranašumų neabejotinai yra kaina ir greitas surinkimas. Naudojami jie gyvulių laikymui arba kaip nedideli sandėliai šienui ar grūdams.

Dar vienas, pakankamai paplitęs angarų tipas – stačiasieniai arkiniai. Kaip galima suprasti iš pavadinimų jie turi arkinį stogą ir stačias sienas. Tokia konstrukcija leidžia įrengti pakeliamas ventiliacines užuolaidas ir papildomų angų. Tokie angarai pasižymi didesniu naudingu plotu ir galimybe įrengti vartus iš visų statinio pusių. Sprendimas yra labai universalus ir tinka praktiškai bet kuriai veiklai. Ypač paplitę pastaruoju laiku yra angarai su stačiomis sienomis ir šlaitiniu stogu. Jie taip pat yra labai talpūs, be to pasižymi labai efektyvia išvaizda ir dideliu aukščių. Priklausomai nuo pasirinkto dydžio, gali būti naudojami kaip sandėliai, gamybinės patalpos, sporto paskirties statiniai ar net vasaros kavinės.