Kaip įrengti rekuperacinę sistemą?

Rekuperacinės sistemos įrengimas gali atrodyti kaip sunkus ir daug žinių reikalaujantis darbas tačiau jei pasidomėsite išsamiau, tai viso labo tik oro srautų sureguliavimas rekuperatoriaus pagalba. Įrengti rekuperacinę sistema reikia tam, kad iš patalpų ištraukti drėgmę, kvapus ir į patalpas įleisti deguonies ir gaivumo. Dar labai svarbu ir tai, kad rekuperatoriaus dėka galime sumažinti šilumos nuostolius ir tuo paču šildymo sąskaitą.

 

Kaip veikia rekuperacinės sitemos?

 

Patalpų rekuperacijai naudojama vamzdynų sistema kuri veikia pagrindinio jos elemento – rekuperatoriaus dėka. Tai įrenginys su ventiliatoriais ir filtrais kuriame įeinantis oras patenka į namus yra pašildomas laukan išeinačio oro ir tokiu būdu sumažinami šilumos nuostoliai.

 

Pagrindinės gairės kaip atliekamas montavimas

 

Rekuperacinės sistemos įrengimas pradedamas dar prieš lubų konstrukcijų montavimo darbus. Laikytis techninių parametrų labai svarbu, nes jei darysite kaip lengviau ar gražiau, vėdinimas neveiks efektyviai. Tvirtinant ortakius prie lubų, reikia stengti išlaikyti vienodą lygmenį, nepadaryti staigių posūkių nes tai gali apsunkinti ir išbaansuoti sistemą. Tose vietose kur ortakiai bus pakloti nešildomose vietose, eikia naudoti apšiltintus ortakius su aliuminio folija. Rekuperatoriai su ortakiai sujungiami ir sutvirtinami naudojant lipnią aliuminio folijos juosta, sandarumui užtikrinti naudokite drėgmei atsparų silikoną, ventiliacijos groteles ir difuzorius prisukite su varžteliais.

 

Rekuperatorius įrenginį reikia montuoti kuo toliau nuo poilsio zonų tačiau jei to negalite padaryti, pakabinkite ore arba pastatykite ant minkštų vibravimą mažinančių spyruokliuojančių guminių ar poliesterio atramų. Labai svarbu parinkti tokią vietą, kur galėtumėte lengvai pasiekti rekuperatorių užlipus ant kėdės ar nedidelių kopėčių. Jums reikės tai daryti kai ateis laikas keisti filtrus ar atlikti techninę priežiūrą, remontuoti ventiliatorius ar elektroniką.