Kodėl verta priduoti seną katalizatorių?

seni katalizatoriai

Jeigu kada nors jūsų mašinoje teko remontuoti duslintuvą, tai turbūt jau esate girdėję terminą „katalizatorius“ – tai yra jūsų mašinos dalis, kuri yra pačiame duslintuve. Kadangi automobilis veikia su benzinu, dyzelinu arba dujomis, tai deginant šias medžiagas vyksta cheminės reakcijos, kurios gali pakenkti aplinkai. Katalizatorius atsakingas už tai, kad kuo mažiau kenksmingų medžiagų patektų į aplinką – šis mažas daikčiukas neutralizuoja gausybę cheminių procesų, kurie vyksta automobilio mechanizmų viduje, kuomet uždegamas variklis.

Priduodate katalizatorių? Nauda ir jums, ir gamtai

Remontuojant duslintuvą, katalizatorių reikia keisti. Tačiau, negalima jo tiesiog išmesti į šiukšlių dėžę – katalizatoriuose būna įvairių tauriųjų metalų, taip pat ir kitų aplinkai pavojingų medžiagų, kurios reikalauja specialios priežiūros.

Apskritai, katalizatoriai gali būti iš keramikos arba metalo. Ironiška, bet metalo supirkimo įmonės brangiau superka keramikinius katalizatorius dėl trijų labai paprastų priežasčių – tai radis, platina bei paladis. Šie metalai dažniausiai būna keramikiniuose katalizatoriuose, todėl ir jų vertė yra didesnė. Radis gali būti pavojingas žmogui, tačiau katalizatoriaus viduje, kuomet jis yra įmontuotas į mašiną, jokio pavojaus nėra. Pavojus atsiranda tada, jeigu senas katalizatorius yra nerūpestingai išmetamas. Be abejo, žinoti ir apie platiną – tai labai brangus taurusis metalas.

Kadangi tokį įrenginį, kuris viduje turi gamtai ir jums pavojingų tauriųjų metalų, nėra saugu laikyti namie ar tiesiog sandėliuke, metalo supirkimas užsiima senų katalizatorių pirkimu bei perdirbimu. Tačiau, ne kiekviena įmonė, kuri užsiima metalo supirkimu, gali sau leisti supirkti katalizatorius dėl vienos paprastos priežasties – įstatymai reikalauja specialių sertifikatų ir įgaliojimų, kad įmonė galėtų įrodyti, jog joje dirba specialistai, kurie geba susitvarkyti su tokiais tauriaisiais metalais, kurie gali kenkti aplinkai.

Kaip vyksta perdirbimo procesas?

Visų pirma, metalo supirkimo sandėris įvyksta ir katalizatoriai yra pervežami į specialias dirbtuves, kur specialistai galės įvertinti, kokios medžiagos turės būti perdirbamos, o kurios tiesiog utilizuojamos. Tuomet, katalizatorius yra išrenkamas dalimis ir tos medžiagos, kurios turi būti perdirbamos, bus perduotos perdirbimo cechui. Šios medžiagos yra panaudojamos pačiose įvairiausiose srityse, kadangi naujos technologijos leidžia efektyviau perdirbti šiuos tauriuosius metalus, nei buvo galima prieš 10 ar 20 metų.

Su tomis medžiagomis, kurių neįmanoma perdirbti, vykdomas utilizacijos procesas. Šios medžiagos išlydomos iki tokio lygio, kad neturėtų jokios neigiamos įtakos aplinkai.

Už kiek galima parduoti katalizatorių ir kitus metalus?

Katalizatorių supirkimo kaina gali kardinaliai skirtis nuo parduodamo kiekio bei katalizatoriaus rūšies. Kaip jau minėjome, brangesni yra keraminiai katalizatoriai, kurių supirkimo kaina gali siekti iki 150 eurų už kilogramą. Jeigu turite metalinių katalizatorių, tuomet kaina gali svyruoti nuo 15 iki 100 eurų už vieną kilogramą. Daug kas priklauso ir nuo kiekio – jeigu turite daug katalizatorių, tuomet didelė tikimybė, jog juos supirkimo įmonės galės nupirkti brangiau.

Taigi, metalo supirkimas gali būti ne tik naudingas jums, bet ir visai aplinkai, tad jei turite katalizatorių ar kokį nors kitą daiktą, kuriame yra tauriųjų metalų, visuomet galite kreiptis į specialistus, kurie žinos, ką su jais daryti ir dosniai jums atsilygins.

Parašykite komentarą