Kokių kainų tikėtis įrašų studijoje

Kainos įrašų studijoje

Štai sukūrėte muzikos grupę, šiaip ne taip susipirkote būtiniausius instrumentus  ir techniką, sukūrėte keletą puikių, jūsų nuomonę, dainų ir jų aranžuočių, ir norite išgarsėti. Vienas kelias – eiti groti į klubus ir būti girdimiems kelioms dešimtims įkaušusių lėbautojų. Kitas kelias – pasidaryti profesionalių įrašų ir išsiųsti juos į kelias radijo stotis, patalpinti į internetą ir pabandyti ten išreklamuoti. Pastarasis kelias atrodo daug patrauklesnis ir perspektyvesnis. Tačiau dažnai atbaido įrašų studija kainos. Tiesą sakant, net jų nesužinojus.

Kainos įrašų studijojePanašioje situacija neretai atsiduria ir verslininkai. Besižavėdami savo konkurentų kuriamais reklaminiais klipais, profesionaliu jų įgarsinimu tikrose įrašų studijose, mūsų aptariami verslininkai dažnai tik padejuoja, kad tai gerokai per brangu ir svajonės tuo užsibaigia. Vėlgi, net pasigilinus kokias kainas ir už kokias paslaugas iš tikrųjų siūlo įrašų studijos.

Turbūt bet koks tikras gyvenimo lyderis pasakytų, jog sustoti tokioje vietoje yra pats didžiausias absurdas. Jaunai, savimi nepasitikinčiai muzikos grupei bijoti ar net gėdytis kreiptis į įrašų studiją gali būti pati didžiausia jų klaida. Nes šioje vietoje viskas sustoja. Net nesužinojus, kiek jų dainos įrašas gali kainuoti. O tie, kurie vis tik kreipiasi, kartais sulaukia labai netikėtų atsakymų.

Tie netikėti būna tikrai įvairūs – nuo labai didelių sumų, kurių verslininkai ar jaunieji muzikantai net negalėjo įsivaizduoti, iki visai nemokamų paslaugų pasiūlymo. Taip, visai nemokamo. Kodėl? Dėl kelių priežasčių. Dažnai įrašų studija kainos ne tiek svarbu, kiek pastovūs ir geri klientai. Štai video ar audio reklamos įgarsinimas nemokamai kokiam nors verslininkui vėliau jiems gali atnešti pastovų klientą ir dar jo rekomendacijas. Panašiai yra ir su muzikos grupe. Įrašyti vieną dainą galima ir iš idėjos. O vėliau ta idėja gali atnešti klientą, norinti įrašyti, jau mokamai, ir visą albumą, ir kitą, ir trečią.

Žinoma, tikėtis nemokamų paslaugų pernelyg neverta. Tai daugiau išimtys nei taisyklė. Tačiau tai, kad dainos ar poros minučių reklamos įrašymas kainuos labai daug, taip pat nereikėtų galvoti. Žinoma, viskas priklauso ir nuo įrašų studijos. Jauna, dar mažai žinoma studija dažnai dirba pigiau, nei senos ir savo vardą rinkoje jau turinčios studijos. Tačiau ta jauna nebūtinai bus prastesnė. Dažniau jie netgi yra suinteresuoti dirbti ilgiau, sunkiau, aptarnauti maloniau ir siekti maksimalios kokybės vien tam, kad turėtų gerų atsiliepimų ir grįžtančių klientų.