Krikštynų dovanos

krikstynu_dovanosKrikštynos džiugi, simbolinė šventė. Ši diena sukelia daug sentimentų ir jaudinančių akimirkų. Tačiau krikštynų svečiams neretai reikia pasukti galvą, ką padovanoti šventės kaltininkui. Rinktis simbolines ar labiau praktiškas dovanas?
Simbolinės krikštynų dovanos. Vaikelio krikštynoms puikiai tinka ir nedidelės simbolinės dovanos. Jos neprivalo būti brangios ar išskirtinės. Krikštynų dovanos esmė — dėmesys vaikeliui. Simbolinės dovanos gali būti labai įvairios nuo suvenyrinių angeliukų iki maldos knygelių. Dažniausiai prie simbolinių dovanų priskiriami ir šventi kryželiai, dėžutės pirmajam dantukui ir t.t.
Praktiškos krikštynų dovanos. Per krikštynas galima dovanoti ne tik simbolinius daiketlius, bet ir praktiškus bei naudingus daiktus. Tai gali būti tiek drabužėliai, buteliukai, žaislai, gultukai, kramtukai ir dar daugelis kitų dovanų. Visas šias krikštynų dovanas galima naudoti vaikui augant, todėl jos puikiai pravers buityje.
Tradicinės krikštynų dovanos. Krikštynų dovanos gali būti labai įvairios, tačiau vis dar išlieka tradiciniai akcentai, kaip sidabrinis šaukštelis, pakabukas, dovanų-prisiminimų dėžutės, žvakės, rožančiai.
Einant į vaiko krikštynas madinga nešti dovanas ne tik vaikeliui, bet ir vaiko tėvams. Tai gali būti tiek simbolinės dovanos, kaip nuotraukų rėmelis, žvakė, arba praktiškesnės dovanos, kaip vaikiški drabužėliai, buteliukai, žaislai. Žinoma, kiekvienos krikštynos yra unikalios. Kartais dovanos priklauso nuo tėvų arba krikšto tėvų pageidavimų. Šiandien madinga planuoti krikštynas ir ilgai tam ruoštis. Kai kurie tėvai šiai šventei samdo krikštynų planuotojus, kurie padeda išpildyti šventės idėjas. Pasitaiko ir taip, kad svečiams yra pateikiamas pageidaujamų dovanų sąrašas. Tokiu atveju visi dovanoja tai, ko pageidauja artimieji.
Kaip ir kitų švenčių papročiai, taip ir krikštynų tradicijos keičiasi. Vis dažniau atsisakoma tradicinių dovanų ir šventės atributų. Į madą ateina vakarietiškos krikštynų organizavimo tradicijos.