Gydymo procedūros labai patobulėjo. Technologijų gausa ir nauji medicininiai sprendimai leidžia išmėginti netradicinius gydymo būdus. Krioterapija yra viena naujausių procedūrų, taikomų reabilitologijos, kosmetologijos ir dermatologijos sritysе. Krioterapija, arba gydymas šalčiu — tai fizioterapinio gydymo metodas. Procedūrai naudojamos CO2 dujos.
Kaip vyksta gydymas?
Krioterapiniam gydymui naudojama speciali įranga. Šiai procedūrai atlikti reikalinga aparatūra yra labai brangi ir unikali. Zimmer MedizinSysteme įmonė, įsikūrusi Vokietijoje, yra viena pirmaujančių bendrovių, gaminančių krioterapijai skirtus aparatus. Kadangi krioterapija remiasi šalčio poveikio išorinės odos sluoksnius ir jos atstatymui, Zimmer MedizinSysteme įranga pritaikyta darbui su itin žema temperatūra. Procedūros esmė yra ta, kad žmogaus kūno paviršius per trumpą laiką, kuris yra ne daugiau kaip trys minutes, būtų veikiama žemos (-78 laipsniai) temperatūros. Dažniausiai šaldymas pasitelkiamas stipraus, potrauminio skausmo slopinimui ir gydymui. Šaltis sukelia kraujagyslių susiaurėjimą, po kurio seka refleksinis jų išsiplėtimas. Atšaldytoje kūno vietoje sulėtėja metabolizmo procesai ir fermentų veikla, sumažėja deguonies naudojimas. Šaltis taip pat sumažina raumenų skaidulų juntamųjų verpsčių aktyvumą ir nervinių impulsų greitį, todėl mažina spazmus ir apsauginį raumenų įsitempimą.
Krioterapija, kaip vietinio poveikio procedūra, ypač populiari fizioterapinio gydymo tradiciją išplėtojusiose šalyse: Vokietijoje, Austrijoje ir Skandinavijos kraštuose. Lietuvoje šį metodą taiko dar neseniai, tačiau yra net keletas gydymo įstaigų, užsiimančių šia procedūra. Krioterapija yra laikoma ir efektyvia procedūra kosmetologijos srityje. Ji turi aiškų jauninimo ir odos stiprinimo efektą. Krioterapija taikoma ir gydant vieną nemaloniausių odos ligų — celiulitą. Taigi, naujos ir unikalios procedūros leidžia ne tik gydyti skausmus ir senas traumas, bet taip pat pajusti ir kitoniškus grožio receptus.