Lizingo būdu pirkti geriau nei imant paskolą

lizingas

lizingasDabar daugelis žmonių nėra tinkamai informuoti apie prekių pirkimą išsimokėtinai – jeigu jiems nėra pasiūloma lizingo galimybė, tai jie galvoja, kad visą sumą privalo mokėti iš karto. Taip nėra, nes Lietuvoje finansų rinka siūlo ne tik paskolas teikiančias bendrovių paslaugas, bet ir specializuotų bendrovių siūlomas lizingo galimybes. Tai reiškia, kad jeigu jūs pamatėte kažkokį daiktą, kuriam įsigyti neturite visos sumos, tai jums iškart nebūtina pirkti to daikto, jeigu pardavėjas nenurodo lizingo galimybės. Specializuotos nedrovės siūlo pirkimo išsimokėtinai galimybę – jos nuperka tą daiktą, jūs jį gaunate, o paskui dalimis kas mėnesį grąžinate tą pirkinio sumą su palūkanomis. Portale http://www.undp.lt/lizingas-ar-paskola/ aiškinama, kad vartotojams reikia pasidomėti lizingo bendrovėmis, nes jos tiesiog tarpininkauja įsigyjant tam tikras prekes ar paslaugas.

Norint įsigyti prekę ar paslaugą išsimokėtinai, jums pirmiau reikia susirasti bendrovę, kuri teikia lizingo paslaugas. Ją rinktis turite pagal siūlomą mažiausią palūkanų normą. Taip, jums reikės mokėti palūkanas, nes visgi – ši paslauga nėra nemokama. Įprastai palūkanos paskaičiuojamos pagal pirkinio vertę. Bendrovė nustato fiksuotą procentą, kuris taikomas visoms prekės ir paslaugoms. Kartais palūkanos siūlomos mažesnės, jeigu pirkinio vertė yra didelė. Tiesiog turite pasižiūrėti į palūkanų lentelę.

Paskui jums reikės sudaryti vartojimo lizingo sutartį. Tai sutartis, kuri labai panaši į kredito sutartį – ji sudaroma internetu, kuomet naudojamas elektroninis parašas arba pasitelkiama el. bankininkystė. Po sutarties sudarymo, lizingo bendrovė nuperka tą prekę ir ją išsiunčia jums. Neretai lizingo bendrovė iškart nurodo kliento adresą, jog būtų išvengta laiko gaišimo. Tiesiog lizingo bendrovė apmoka sąskaitą už prekę ar paslaugą, bet ją gaunate jūs, jūs ja ir naudojatės, o atėjus laikui, kas mėnesį mokate bendrovei nustatytą įmoką.

Tokios lizingo bendrovės siūlo įvairias galimybes – nuo įmokų sumokėjimo anksčiau laiko iki pirkinio įsigijimo būnant bendraskoliais. Jos paskolų neteikia, todėl reikėtų tinkamai peržiūrėti visas sąlygas. Sutartys turi būti sudaromos remiantis teisės aktais. Geriausia tai, kad šios lizingo bendrovės dažniausiai siūlo gerokai mažesnes palūkanas nei greitųjų paskolų įmonės, todėl pirkiniams įsigyti, jums nebūtų naudos imti kreditą. Daugiau informacijos pateikia svetainė http://evoluo.eu/index.php/mano-pinigai/7-busto-paskola-turetu-buti-imama-tik-gerai-apsvarscius-savo-galimybes, kurioje pasakojama apie finansų rinką.

Parašykite komentarą