Mažieji mūsų draugai

Šunų veislės

Šunų veislėsŠuo, kaip geriausias žmogaus draugas, kartu su mumis gyvena jau kelis tūkstančius metų. Iš pradžių jie padėdavo medžioklėje, rasdami ir užvaikydami žvėrį, vėliau atsirado aviganių veislių. Plėtojantis gyvulininkystei, pagalbininkas ganykloje buvo aukso vertės – keli šunys suvaldydavo didžiules bandas, sugebėdavo rasti nuo bandos atsiskyrusius gyvulius ir pargenti juos namo. Dabar šunų veislės pagrinde vedamos ir puoselėjamos kaip dekoratyvinės, parodinės, šiaip draugiškos. Na tiesa, išliko ir tikrai reikšmingų tarnybinių šunų veislių, kurie padeda policijai, pasieniečiams, kariuomenei ar akliesiems.

Negalime atmesti ir dekoratyvinių veislių naudos ir prasmės. Draugiški, gražūs, ištikimi šunys yra puikūs žmogaus draugai, visada būnantys kartu, neleidžiantys liūdėti ir aptingti – kad ir koks būtų šuo, jį vedžioti vistiek reikia. Kiekvienas šuns veislę pasirenka pagal savo gyvenimo būdą, išvaizdą ar šuns charakterį. Natūralu, jog mėgstantys sportuoti, bėgioti ar važinėti dviračiu, mielai į savo kompaniją priims kokį vokiečių aviganį, bet tikrai ne pasyvųjį mopsą ar trumpakojį toiterjerą. Labai svarbus ir šuns dydis, juk auginti didžiulį, aktyvų šunį mažame bute tikrai nebus gerai. Tokiam geriausia – erdvus voljeras, nors, kitą vertus, lauke nepavyks auginti lepių, sirgti linkusių šunų. Tad pasirinkinimui, veislių analizei reikia skirti tikrai nemažai laiko.

Kilmingi šunys, kurie nuolat dalyvauja įvairiose parodose, turi kilmės dokumentus ir yra tikrai geri savo veislės atstovai kainuoja labai nemažus pinigus. Jei ir jūsų tikslas – parodos bei selekcija, tam neaiškio kilmės šuniukas tikrai netiks. Kita vertus, jei šuo jums tik draugas, kompanijos palaikytojas, tuomet galima rinktis ir nekilmngus šuniukas – blogesnis nuo to jis tikrai nebus. Šiuo metu populiaru, ir, beje, labai gerai kad populiaru, imti šuniukus ar jau suaugusius šunis iš gyvūnų prieglaudų. Vis dar atsiranda neatsakingų šeimininkų, išmetančių savo šunis tiesiogį gatvę. Kartais tai tai buna netgi labai retos, brangios šunų veislės. Nors dažnai – įvairūs mišrūnai, nekeliantys pernelyg daug susižavėjimo savo išvaizda, tačiau tikrai dėkingi ir ištkimi tiems, kurie pasiima juos iš prieglaudų į namus.

O tokių šunų, paliktų likimo valiai ir patenkančių į prieglaudas, tikrai netrūksta. Tad visada, prieš planuojant įsigyti šuniuką, verta pagalvoti, ar tikrai pirkti naują, ar tiesiog užsukti į prieglaudą ir išsirinkti jums labiausiai patikusį. Taip padarysite gerą darbą ne tik pačiam šuniui, bet ir pačiai prieglaudai, kuri galės išgelbėti dar daugiau šuniukų.

Parašykite komentarą