Moteriški batai reikalauja priežiūros visais metų laikais

Daugelį dar vaikystėje mamos arba tėčiai išmokė prižiūrėti batukus. Juos atėjus iš lauko reikia nusiauti. Jeigu purvini – nusivalyti, o jei sušlapo – reikia juos išdžiovinti. Būdami maži dar nežinojome apie specialias batų priežiūros priemones. Dabar jau kiekvienuose namuose šalia batų yra maža dėžutė su skirtingų tipų batams reikalingoms valyti ir prižiūrėti priemonėmis. Tai gali būti kremukai, purškikliai, valikliai, specialios servetėlės.

Visi moteriški batai, taip pat ir vyriški batai, visai nesvarbu kokios jie firmos pagaminti, turi būti prižiūrimi. Garsieji batų prekių ženklai Manitu, Comfortabel, Trussardi Jeans, Pepe Jeans, Igi&Co, BECOOL, RV, Venezia, ANDIAMO, EXTON, Conhpol Dynamic, Sergio Serano, Luis Gonzalo, OUTPUT, Pikolinos, Pegada, Nicolo Ferretti, SANITAL FLEX, S. Oliver, Rieker, Nero Giardini, Marco Tozzi, Eximp, Bull Boxer, Bugatti, Giovanni, Imac, Girza, Polking, LIU JO, Ara, Gerry Weber, KMB, Gabor, Remonte, Evaluna, Martinelli, RYLKO, CREATOR, PREGUNTA, Cerutti, Formentini, Pedro Miralles, Letizia Ferrari, BRONX, Laura Biagotti, The Flexx, Tamaris, Ferretti women style, Caprice, Cafenoir, Alpina, Loretta Vitale – taip pat pataria teisingai gaminius prižiūrėti. Tik tuomet jie tarnaus ne vieną sezoną ir išliks lyg nauji. Taigi vos tik grįžus iš lauko būtinai avalynę iš karto nuvalykite drėgna kempine ar skudurėliu. Jeigu ant batų susidaro druskų žiedas, rekomenduojama avalynę nuvalyti lygiomis dalimis sumaišytu acto ir vandens tirpalu. Po nuvalymo avalynę reikia palikti džiūti 24 valandas. Dėl šios priežasties turėkite keletą batų porų, kad esant reikalui jie būtų visada sausi.

Kai moteriški batai yra sausi, tuomet juos galime puoselėti ir palepinti, t.y. impregnuoti, valyti batų tepalu. Batų priežiūros specialistai yra sukūrę tam skirtų priemonių, bet jei norite arba šiuo metu batų lentynėlėje tokių tepalų nėra, galite remtis ir liaudiškos priemonės. Pavyzdžiui, lašas ricinos aliejaus suteikia odai blizgumo. Batų blizginimui taip pat puikiai tinka ir bananų žievė. Iš pradžių reiktų batus ištepti bananų žieve, o po to jau galite juos nublizgintu sausu skudurėliu.

Jeigu tenka susidurti su blogu avalynės kvapu – galime jums taip pat padėti. Šį nemalonų „svečią“ labai gerai panaikina citrinos žievelė palikta per naktį batuose arba soda, kurią įpilame į batų vidų ir paliekame per naktį. Iš ryto iškračius sodą, blogas kvapas tikrai bus dingęs. Tad tiek trumpai apie pagrindinius batų priežiūros principus. Smagaus nešiojimo!