Mums patinka Škotija

Edinburgas lankytinos vietos

Kad ir kiek ten emigrantų, mums Škotija patinka. Mums, kaip turistams. Ši šalis turi ir ilgą nuostabią istoriją ir jos palikimą, turi ir unikalią gamtą. Turi ir tą Loch Neso pabaisą, vis dar kažkam įdomią, bet tuo pačiu ir per daug nepelnyto dėmesio susižeriančia. Taigi, keliaujame į Škotija, jos sostinę Edinburgą bei plačias apylinkes. Gal net į kokią salą nusikelkime.

Edinburgas lankytinos vietos

Ko galima tikėtis nusprendus vykti savaitei ar dviem į Škotiją? Viskas stipriai priklausys nuo to, ko norėsite ir ko sieksite. Be jokios abejonės, šiame regione kultūros bei architektūros mylėtojui tikrai rastų ką veikti ir visus metus. Vien Edinburgo pilis, turbūt bent kartą paminėti kiekvienoje pasaulio valstybėje, gali mielai priimti jūsų dieną ar dvi susipažinimui. O Edinburgas lankytinos vietos turi ir kurkas daugiau. Pačių įvairiausių. Muziejų, pastatų, paminklų, rūmų. O turint omenyje visą Škotija,  mažesnių pilių, jų griuvėsių, įvairių senu įtvirtinimų šioje šalyje netrūksta. Net ir daug paprastesni dalykai – tiesiog seni Edinburgo namai, ištisi kvartalai verti dėmesio. Kaip ir nuošalūs regiono kaimeliai. Kur akmuo dažnai buvo statybų pagrindas. Ir namai, ir tvartai, ir kiti ūkiniai pastatai turi daug akmens. Tvoros irgi akmeninės. Žavu. Neįprasta, bet žavu.

Škotija gamtos mylėtojams taip pat turi ką pasiūlyti. Pavyzdžiui, atšiaurumą. Drėgmę. Rūką ir lietų. Akmenis. Jūros bangas. Daug samanų ir kerpių. Sniegą. Viską, kas leidžia ne tiesiog gulėti ir mėgautis, bet patirti ir pažinti. Suprasti ir pačios gyvosios gamtos kovą, bandant įsitvirtinti tokiomis atšiauriomis sąlygomis, ir žmonių, kurie čia nusprendė, ar kuriems tiesiog čia teko statytis namus ir kurtis gyvenimus.

Ir tas Škotijos nykumas toli gražu nėra melancholiškas. Ar bent jau ne depresiškas. Samanos yra žalios. Akmenys ir uolos balsvi. Ir juodi. Ir dar visokie. Spalvų kontrastų šioje šalyje netrūksta. Dar jei būna saulės. Žinoma, kai rūkas, viskas kitaip. Stipriai kitaip. Bet irgi savotiškai žavu. Tad keliaujant į Škotiją, na arba vien tik į Edinburgą, reiktų nepamiršti šios šalies įvairovės. Nors Edinburgas lankytinos vietos ir turi ką pasiūlyti ne vienai atostogų dienai, tikrai verta sėsti į autobusą ir bent jau pusdienį pasivažinėti po miesto apylinkes. Kuo toliau, kuo ilgiau, tuo geriau. Bent pro langą pamatyti kaip atrodo ši šalis. Ir galbūt kitą kartą jau sugrįžti ne pusdieniui, bet bent jau savaitei.