Pietinės Portugalijos džiaugsmai

Portugalija lankytinos vietos

Kuomet planuojamos atostogos pietinėje Europoje, dažnai mąstoma labai standartiškai. Turkija, Kipras, Ispanijos salos ar jos pakrantė. Rečiau – Graikija ar Italija. Dar rečiau poilsiui pietuose pasirenkama Portugalija. Ir tikrai be reikalo. Bet tai turi rimtų priežasčių.

Portugalija lankytinos vietos

Kokios tos reto Portugalijos lankymo priežastys? Labai paprastos. Lietuvai tai tolima šalis. Tiesioginių pigių skrydžių čia kaip ir nėra. Keliauti su persėdimu nėra nei malonu, nei pigu. Keliauti su kelionių agentūromis užsakomaisiais reisais daugeliui yra tiesiog nuobodu. Taigi, Portugalija gaunasi ne taip ir lengvai pasiekiama. Natūralu ir suprantama, jog čia turistai iš Lietuvos atvyksta ne taip ir dažnai.

Bet kodėl vis tik verta keliauti į šią šalį? Dėl kultūros. Dėl istorijos. Dėl maisto. Ir dėl klimato. Portugalija sena jūreivių šalis. Jau prieš kelis šimtmečius portugalai keliavo po platų pasaulį ir iš jo vežėsi idėjas, meną, kultūrą, patirtis. Tokių žinių puokštė leido kurti savo šalią kur kas įdomesnę nei tos, kurios gyveno užsidariusios nuo pasaulios. Tiek Porto, tiek ir kiti Portugalijos miestai pasižymi senais, puošniais statiniais – bažnyčiomis, pilimis, įtvirtinimais ir tiesiog gyvenamaisiais namais. Portugalija lankytinos vietos tikrai tikrai netrūksta. Ir šių laikų portugalų architektai dažnai dar perteikia istorijos didybę ir kičo nekuria.

O visą tą istoriją galima pamatyti viename iš daugelio šalyje esančių muziejų. Žinoma, pagrinde sostinėje arba didžiuosiuose miestuose. Muziejai tikrai turi ką parodyti. Tiek ir pačios šalies istoriją, tiek ir kolonizavimo laikais parsivežtą turtą bei įdomybes iš viso pasaulio. Būdami Portugalijoje, lankydami jos muziejus ir kitas lankytinas vietas, galite susipažinti su nemaža dalimi pasaulio.

Na ir žinoma vandenynas, saulė ir smėlis. Ko jau ko, bet paplūdimių mėgėjams Portugalijoje neturėtų būti liūdna. Pakrantės jie turi daug, tad galima rinktis tai, ką mėgstate labiausiai. Ar norite ilgo lygaus paplūdimio, ar mažo, bet įspūdingai įsprausto tarp uolų, galbūt ieškote ramaus užutėkio maudynėms su vaikais, o gal kaip tik seksite paskui lūžtančias bangas su banglente ar burlente. Šalis turi ką pasiūlyti.

O grįžtant prie kainų ir nepatogių skrydžių. Na, juk visa tai suderinama. Į viską galima pažiūrėti kaip į privalumą. Kelionė su persėdimu gali tapti puikia proga aplankyti dar nematytą Europos miestą. Nors tik jo oro uostą. Bet Portugalija ir jos lankytinos vietos to verta.